Patvirtinta „Alitos“ akcijų supirkimo kaina – per maža

Lietuvos bankas patvirtino per mažą “Alitos” akcijų supirkimo kainą, tačiau kol kas neaišku, ar dėl to kils teisiniai ginčai.

Lietuvos bankas trečiadienį nustatė, kad “Swedbank” grupės įmonė, registruota Liuksemburge, “Alitos” akcijas galės supirkti po 0,616 euro. „FR&R Invest”, įsigydama kontrolinį „Alitos“ akcijų paketą, už akciją mokėjo po 1,56 euro.

“Investuotojų asociacijos nuomone, ši kaina turėjo būti siūloma ir smulkiesiems akcininkams. Lietuvos bankas atsižvelgė į “Swedbank” argumentus, kad kapitalizuojant 91 mln. litų paskolą buvo gelbėjama įmonė. Tačiau minimali Lietuvos įstatymų leidžiama naujos akcijų emisijos kaina – 1 litas, todėl akivaizdu, kad „Swedbank“ ir buvęs „Alitos“ pagrindinis akcininkas Vytautas Junevičius po ilgų derybų susitarė dėl didesnės akcijų kainos, todėl ji turėjo būti pasiūlyta ir kitiems“, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos narys Tomas Pilipavičius.

Pasak jo, smulkieji „Alitos“ akcininkai valdo vos 1,15 proc. “Alitos” kapitalo, todėl ar kils teisiniai ginčai dėl supirkimo kainos – neaišku. Patvirtinus didesnę kainą, smulkieji akcininkai būtų gavę maždaug 200 tūkst. eurų daugiau nei dabar siūlo „Swedbank“ grupės įmonė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *