DnB banko platinos SASO obligacijos skolintomis lėšomis

Kaip yra žinoma, DnB bankas (tuometinis pavadinimas – AB DnB NORD bankas) aktyviai investuotojams siūlė ir platino SASO obligacijas skolintomis lėšomis. Paskolas SASO obligacijų įsigijimui teikė pats DnB bankas investuotojams įkeitus kokį nors nekilnojamąjį turtą ar pateikus kitą užstatą.

Asociacijos nuomone, šios SASO obligacijos buvo platinamos investuotojams tinkamai neatskleidus visos investavimo rizikos, dėl ko investuotojai, turintys nepakankamai žinių ar kompetencijos finansų rinkose, manė, kad tai yra visiškai saugus produktas. Deja, bet beveik visi investuotojai, susigundę pasiūlymais investuoti į SASO obligacijas skolintomis lėšomis, ne tik kad nieko iš šios investicijos neuždirbo, tačiau taip pat ir patyrė itin ženklius nuostolius. Asociacijos žiniomis, tokių investuotojų galėjo iš viso būti 640, o jie visi bendrai galėjo patirti apie 100 mln. litų nuostolių.

2012 m. lapkričio 30 d. Lietuvos Vyriausiasis Administracinis Teismas priėmė investuotojams, įsigijusiems DnB banko platintų SASO obligacijų skolintomis lėšomis, iš esmės palankų sprendimą, kuris nukentėjusiems investuotojams ženkliai padidina galimybes siekti nuostolių atlyginimo teismuose. Investuotojų asociacija, gindama į DnB banko platintas SASO obligacijas skolintomis lėšomis investavusių investuotojų teises, šiuo metu buria ieškovų grupę, kuri dėl pažeistų teisių gynimo kreipsis į teismą. Nukentėjusius investuotojus kviečiame jungtis ir dėl savo pažeistų teisių gynybos kovoti kartu. Norinčius prisijungti prie grupės prašome parašyti el. paštu info@investuotoju.lt.