„Žemaitijos piene“ – 7 mln. eurų vertės „klaida“

Vilnius, balandžio 16 d. Viena didžiausių šalies pieno perdirbimo bendrovių “Žemaitijos pienas“ 2016 metais buvo klaidingai apskaičiusi 7 mln. eurų „papildomų priedų“ tiekėjams. Investuotojų asociacija įtaria, kad tai padaryta siekiant dirbtinai sumenkinti įspūdį apie „Žemaitijos pieno“ finansinę būklę ir vykstant akcininkų konfliktui numušti akcijų kainą.

Po „Ernst&Young Baltic” atlikto audito paaiškėjo, kad jokie „papildomi priedai“ tiekėjams neturi būti mokami, todėl skelbiant 2017-ųjų ataskaitas 2016 metų pabaigos prekybos skolos buvo sumažintos 7 mln. eurų, o nuosavas kapitalas – padidintas 6,258 mln. eurų.

„Sunku patikėti, kad „Žemaitijos pieno“ vadovybė nežinojo, kad tokio dydžio suma tiekėjams neturėtų būti mokama. Todėl įtariame, kad tokių manipuliacijų apskaita tikslas – pabloginti bendrovės įvaizdį investuotojų akyse, kas lemia, kad „Žemaitijos pieno“ akcijų kaina biržoje yra gerokai mažesnė, nei turėtų būti“, – sakė Investuotojų asociacijos direktorius Tomas Pilipavičius.

Jis pabrėžė, kad „Žemaitijos pienas“ audituotas ataskaitas paskelbė pavėluotai, o auditoriai pareiškė sąlyginę nuomonę, nes „Žemaitijos pieno“ vadovai neperžiūrėjo ilgalaikio materialaus turto tarnavimo normatyvų. Lietuvos bankas už šį bei kitus pažeidimus „Žemaitijos pienui“ yra skyręs 158 tūkst. eurų baudą.

2015 metų „Žemaitijos pieno“ ataskaitas auditavo „Grant Thornton Baltic“, tačiau Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnyba dėl šio audito pareiškė bendrovei įspėjimą, o jos auditorei Laimei Jablonskienei – panaikino licencijos galiojimą.

„Manome, kad į nuolatines „klaidas“ ir įstatymų pažeidimus turėtų atkreipti dėmesį ne tik Lietuvos bankas, bet ir kitos institucijos, o abejotinos kokybės ataskaitas pasirašanti „Žemaitijos pieno“ vadovybė turėtų pagalvoti apie gresiančią atsakomybę“, – sakė  T. Pilipavičius.

„Žemaitijos pienui“ šiuo metu vadovauja pagrindinio akcininko Algirdo Pažemecko sūnus Robertas, o vyr. buhalterės pareigas užima Dalia Gecienė.

Pažemecko balsais „Žemaitijos pieno“ stebėtojų tarybos ir valdybos nariams buvo neteisėtai paskirta beveik 750 tūkst. eurų pusmetinių tantjemų, tačiau jas neteisėtomis pripažino teismas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *