Investuotojų asociacija ragina „Žemaitijos pieną“ paskelbti audituotas ataskaitas

Vilnius, balandžio 13 d. Investuotojų asociacija ragina vieną didžiausių Lietuvos pieno perdirbimo bendrovių „Žemaitijos pienas“ nedelsiant paskelbti audituotas 2017 metų ataskaitas ir įspėja, kad vadovybei pažeidinėjant įstatymus, akcininkų susirinkimas gali būti neteisėtas.

„Akcinių bendrovių įstatymas numato, kad biržoje listinguojamos bendrovės visą su akcininkų susirinkimu susijusią medžiagą turi paskelbti ne vėliau kaip likus 21 dienai iki akcininkų susirinkimo. Balandžio 30 dieną akcininkų susirinkimą rengiantis „Žemaitijos pienas“ balandžio 9 dieną paskelbė miglotą esminį įvykį apie neaudituotus veiklos rezultatus, tačiau nepaaiškino, kodėl neskelbia detalių ataskaitų“, – sakė Investuotojų asociacijai atstovaujantis advokatas Darius Matulevičius.

Pasak jo, „Žemaitijos pieno“ uždarumas investuotojams ir nuolatiniai įstatymų pažeidimai lemia, kad „Žemaitijos pieno“ akcijos biržoje yra ženkliai pigesnės, nei galėtų būti. „Investuotojai yra „laikomi tamsoje“ ir negali tinkamai pasiruošti akcininkų susirinkimui, todėl manome, kad jis yra neteisėtas“, – sakė  D. Matulevičius.

Lietuvos banko Priežiūros tarnybos direktorius 2018 metų vasarį „Žemaitijos pienui“ skyrė 158 tūkst. eurų baudą už privalomo Lietuvos banko nurodymo nevykdymą ir Vertybinių popierių įstatymo pažeidimus.

Nustatyta, kad „Žemaitijos pieno“ vadovai neveikė vienodai visų akcininkų interesais, nes nepagrįstai sumažino iš pagrindinio „Žemaitijos pieno“ akcininko Algirdo Pažemecko įmonių gautinų sumų vertę.

Taip pat nustatyta, kad „Žemaitijos pieno“ stebėtojų tarybos ir valdybos nariams, tarp kurių buvo A. Pažemeckas ir su juo susiję asmenys, nesilaikant įstatymų reikalavimų buvo išmokėtos 0,75 mln. eurų pusmetinės tantjemos. Tai, kad pusmetinės tantjemos buvo neteisėtos, yra konstatavęs ir Šiaulių apygardos teismas.

„Dedame ir dėsime visas pastangas, kad „Žemaitijos pieno“ vadovybė dirbtų skaidriai ir visiems akcininkams, o anksčiau įmonei padaryta žala būtų atlyginta“, – sakė D. Matulevičius.

„Žemaitijos pieno“ grupės apyvarta 2017 metais išaugo 15 proc. iki 172,28 mln. eurų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *