Ramūnas Lenčiauskas iš balos vėl lipa sausas – neturės atlyginti žalos „Lino“ akcininkams

Vilnius, liepos 25 d.Kauno „verslininkas“, buvęs žlugusio koncerno EBSW tarybos narys Ramūnas Lenčiauskas dar kartą pademonstravo, kad smulkiųjų akcininkų mulkinimas atsiperka. Kauno apygardos teismas atmetė Panevėžio „Lino“ akcininkų ieškinį, kuriuo buvo prašoma atlyginti žalą, atsiradusią dėl vengimo paskelbti oficialų pasiūlymą „Lino“ akcijoms supirkti po to, kai buvo perimta įmonės kontrolė.

„Ieškinys buvo nagrinėjamas beveik trejus metus – nuo 2014 metų spalio įvyko aštuoni teismo posėdžiai, o pirmasis bylą nagrinėjęs teisėjas net išėjo į pensiją. Ieškinys atmestas tik dėl senaties – esą dėl „Lino“ akcijų nesuperkančios Lenčiauskų šeimos veiksmų į teismą reikėjo kreiptis anksčiau. Sprendimą skųsime“, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos narys bei advokatų kontoros „Vanhara Law Services“ advokatas Dominykas Vanhara.

„Lino“ kontrolę Lenčiauskų šeima perėmė 2006 metais, tačiau ilgus metus vengė supirkti smulkiųjų akcijas, už jas siūlydami net 2,8 karto mažiau nei įpareigoja teisės aktai. 2012 metų gegužės 8 dieną „Lino“ kontrolę įgijo R. Lenčiauskas ir su juo susijusi įmonė „Rentija“. Lietuvos bankas jiems už vengimą skelbti supirkti akcijas iš smulkiųjų akcininkų skyrė 159,29 tūkst. eurų baudą.

„Vėliau akcijos buvo perleistos „nesusijusioms“ ofšorinėms Kipro ir Belizo įmonėms, taip siekiant paslėpti galus į vandenį. Keisti dalykai dėjosi ir su „Lino“ nekilnojamuoju turtu, kuris buvo naudojamas garantuoti už Lenčiauskų įmonių prievoles“, – sakė D. Vanhara.

Pasak jo, „Lino“ istorija svarbi visai kapitalo rinkai, tačiau didžioji dalis smulkiųjų akcininkų, matydami kad oficialus pasiūlymas neskelbiamas nei po Lietuvos banko įpareigojimų, nei po teismų sprendimų, nuleido rankas.

Teisme atsakovai tvirtino, kad „Lino“ akcijų nesuperka, nes tam neturi lėšų. R. Lenčiauską bei jo motiną Lionę Lenčiauskienę teisme gynė vienos pirmaujančių advokatų kontorų „Sorainen“ advokatas Ignas Dargužas, o Eimantą Lenčiauską – advokatas Linas Meškys.