Investuotojų teisių apsauga Latvijoje artėja prie Europos lygio

Latvijos kapitalo ir rinkos priežiūros tarnybai priėmus sprendimą patvirtinti oficialų siūlymą likusioms „Ventspils nafta“ akcijoms supirkti, Lietuvos Investuotojų asociacija konstatuoja, kad investuotojų apsauga kaimyninėje šalyje artėja prie Europos Sąjungos lygio.

Ketvirtadienį patvirtinta „Ventspils nafta“ akcijų supirkimo kaina – 4,56 euro už akciją, nors pagrindinis bendrovės akcininkas „Vitol“ anksčiau siūlė gerokai mažesnę kainą – tik 3,12 euro. Tiesa, “Vitol” ketvirtadienio vakare pareiškė, kad su šia kaina nesutinka, o ją pateikė tvirtinimui tik spaudžiama baimės prarasti balsus “Ventspils nafta” akcininkų susirinkime.

„Gavę Lietuvos ir Latvijos investuotojų pranešimų, kad “Ventspils nafta” akcijos superkamos mažesne kaina nei numatyta įstatymuose, spalio 9 dieną kreipėmės į Latvijos rinkos reguliuotoją ir pranešėme, kad teisinga „Ventspils nafta“ akcijų kaina turi būti 46 proc. didesnė nei pasiūlyta „Vitol“. Džiugu, kad į šį pranešimą atsižvelgė rinkos prievaizdas, tačiau akivaizdu, kad „Vitol“ ketinimai dėl kainos bylinėtis tiek Latvijos, tiek tarptautiniuose teismuose šios istorijos dar neužbaigia“, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis.

Pasak jo, dabar reikia tikėtis, kad Latvijos kapitalo ir rinkos priežiūros tarnyba taip pat principingai pasižiūrės ir į kitus Latvijos rinkos skaudulius. „Iki šiol neįgyvendinti oficialūs siūlymai „Grindeks“, „Rigas kugu buvetava“ akcijoms supirkti, nors pagrindiniai akcininkai yra peržengę 50 proc. ribą. Reikia tikėtis, kad įstatymus pažeidinėjantys pagrindiniai šių bendrovių akcininkai bus priversti tinkamai įvykdyti prievoles“, – sakė V. Plunksnis.

„Ventspils nafta“ akcijų vertė akcijų supirkimo kaina siekia 476 mln. eurų. Rugsėjį „Vitol“ padidino „Ventspils nafta“ akcijų paketą iki 93,24 proc.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *