Buriama grupė ieškiniui dėl SNORO indėlio sertifikatų ir obligacijų

Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (toliau – ESTT) paskelbė savo sprendimą, kuriuo buvo pasisakyta dėl AB bankas SNORAS platintų indėlio sertifikatų ir obligacijų turėtojų galimybės gauti draudimo išmoką.Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (toliau – ESTT) paskelbė savo sprendimą, kuriuo buvo pasisakyta dėl AB bankas SNORAS platintų indėlio sertifikatų ir obligacijų turėtojų galimybės gauti draudimo išmoką.

Visų pirma, ESTT pasisakė, kad SNORO indėlio sertifikatų turėtojams, jei būtų nustatyta, kad Snoro indėlio sertifikatai nėra perleidžiamos finansinės priemonės, turi būti taikoma indėlių draudimo apsauga. Taigi, lieka ginčytinas klausimas, ar SNORO indėlio sertifikatai yra perleidžiamos finansinės priemonės. Šiuo aspektu pažymime, kad Investuotojų asociacijos valdybos nario ir advokato Dominyko Vanharos kitose vedamose bylose dėl SNORO indėlio sertifikatų pats bankas SNORAS buvo pateikęs procesinius bylos dokumentus, kuriuose nurodė, kad banko SNORAS išleisti indėlio sertifikatai nėra perleidžiamos finansinės priemonės.

Taigi, Investuotojų asociacija turi paties indėlio sertifikatų emitento, t.y. banko SNORAS, pripažinimą, kad jo indėlio sertifikatai nėra perleidžiamos finansinės priemonės. Šis įrodymas be abejonės bus naudojamas toliau ginant visų SNORO indėlio sertifikatų turėtojų, kuriuos atstovauja Investuotojų asociacija ir advokatas Dominykas Vanhara, interesus. Tai turėtų itin palengvinti SNORO indėlio sertifikatų turėtojų galimybes gauti indėlio draudimo išmoką už turėtus indėlio sertifikatus.

Visų antra, SNORO išleistų obligacijų klausimu, ESTT pasisakė, kad Lietuvos Respublika į savo nacionalinę teisę yra netinkamai perkėlusi direktyvos dėl investuotojų draudiminės apsaugos nuostatas, todėl ši direktyva turėtų Lietuvos teismuose tapti tiesioginio taikymo teisės aktu, kuriuo gali remtis SNORO obligacijų turėtojai ir reikalauti įsipareigojimų investuotojams apsaugos išmokos už turimas banko SNORAS obligacijas.

Dėl šių priežasčių Investuotojų asociacija, laikydama, kad po ESTT sprendimo bankrutavusio banko AB bankas SNORAS indėlio sertifikatų ir obligacijų turėtojų interesams atsiveria naujos ir sustiprėjusios galimybės atgauti pinigus už turėtus SNORO indėlio sertifikatus ir obligacijas, inicijuoja grupės ieškinį, kuriuo sieks priteisti indėlio sertifikatų ir obligacijų turėtojams draudimo išmokas.

Investuotojų asociacija kviečia prisijungti prie šio naujai buriamo grupės ieškinio visus SNORO indėlio sertifikatų ir obligacijų turėtojus, kurie iki šiol dar nesikreipė į teismą nei patys, nei nebuvo prisijungę prie IA formuotų grupių.

Obligacijų turėtojų registracija baigėsi.

 

Investuotojų asociacija pažymi, kad ji neturi jokių bankrutavusio banko SNORAS obligacijų turėtojų asmens duomenų, o šiuos duomenis turi banko SNORAS obligacijų patikėtinis, kuriam šie duomenys yra reikalingi vykdyti teisės aktų nustatytas funkcijas, t.y. ginti banko SNORAS obligacijų turėtojų interesus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *