Nepritariame siūlymui apmokestinti smulkiuosius investuotojus

Finansų ministerija, viešai deklaruojanti užmojus skatinti Lietuvos kapitalo rinką, planuoja padidinti mokesčių naštą smulkiesiems investuotojams ir taip sumažinti jų skaičių.

Pirmadienį išplatintame pranešime Finansų ministerija pranešė, kad planuoja sumažinti neapmokestinamą pajamų ribą iš vertybinių popierių perleidimo ir palūkanų nuo 3000 iki 500 eurų (per metus). Tai galiotų indėlių palūkanoms. Investuotojų asociacija ragina Seimo narius nepritarti šiam Finansų ministerijos pasiūlymui.

„Akivaizdu, kad šis pakeitimas suduos dar vieną smūgį Lietuvos kapitalo rinkai. Reikia prisiminti, kad ši lengvata įvesta nuo 2014 metų ir pakeitė vadinamąją „metų išlaikymo“ lengvatą, kuria aktyviai naudojosi ir milijoninius sandorius sudarantys verslininkai. Tai buvo geras sprendimas, tačiau dabartiniai siūlymai nėra racionalūs ir biudžeto pajamų reikšmingai nepadidins“, – sako Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis.

Pasak jo, visame pasaulyje valstybės skatina ilgalaikį taupymą, taikydamos mokesčių lengvatas. „Tai – vienintelis kelias senstant visuomenei paskatinti, kad būsimieji pensininkai kuo mažiau priklausytų nuo valstybės išmokų, o senatvei taupytų patys. Tuo tarpu Lietuvoje investuojančių – bene mažiausiai Europoje“, – teigia V. Plunksnis.

Investuotojų asociacijos nuomone, itin dažnas mokesčių įstatymų kaitaliojimas sukelia nepasitikėjimą ir daugelį atgraso nuo ilgalaikių taupymo planų.

Kiek dėl šio mokesčių pakeitimo planuojama surinkti papildomų pajamų – neskelbiama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *