Investuotojų asociacija sveikina „Žemaitijos pieno“ auditoriaus pasirinkimą

Vilnius, rugpjūčio 21 d. Investuotojų asociacija sveikina „Žemaitijos pieno“ vadovybės sprendimą pasirinkti „didžiojo ketverto“ auditorių.
„Žemaitijos pienas“ penktadienį pranešė, kad 2017-2018 metų finansinių ataskaitų auditui siūlo rinkti audito bendrovę „Ernst&Young Baltic”. Dėl to bus sprendžiama rugsėjo 8 dieną vyksiančiame „Žemaitijos pieno“ akcininkų susirinkime.
“Anksčiau “Žemaitijos pieno” ataskaitose buvo netikslumų, kurie ženkliai sumažino skelbiamą pelną, todėl nebuvome patenkinti ankstesnio auditoriaus – “Grant Thornton Baltic” – darbu, ir esame jį apskundę Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybai“, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis.
„Grant Thornton Baltic“ auditorė Laimė Jablonskienė auditavo tiek „Žemaitijos pieną“, tiek jo pagrindinio akcininko Algirdo Pažemecko valdomas įmones „Žemaitijos pieno investicija“ bei „Klaipėdos pienas“. Lietuvos bankas atskleidė, kad „Žemaitijos pienas“ nepagrįstai nurašė 3,6 mln. eurų gautinų sumų iš „Klaipėdos pieno“ ir „Žemaitijos pieno“ investicijos.
„Žemaitijos pienas“ vertino, kad skolos iš A. Pažemecko įmonių negrįš, o tų įmonių ataskaitose apie tariamas problemas – nė žodžio“, – sakė V. Plunksnis.
2016 metais “Žemaitijos pienas“ gavo 150 mln. eurų pajamų ir uždirbo 15,4 mln. eurų grynojo pelno.