Nauja „Fonterra“ investicija nuvertina „Rokiškio sūrį“

Galima Naujosios Zelandijos pieno perdirbimo įmonės „Fonterra“ investicija į „Rokiškio sūrį“ nuvertina Lietuvos bendrovę, teigia Investuotojų asociacija.

„Rokiškio sūris“ paskelbė, kad bendrovės vadovybė pasiekė preliminarų susitarimą, pagal kurį „Fonterra“ už 7,1 mln. eurų įsigis 10 proc. “Rokiškio sūrio“. Akcijas ketinama parduoti po 1,98 euro, visą „Rokiškio sūrį“ vertinant 63,9 mln. eurų. Biržoje prieš naujienos paskelbimą „Rokiškio sūrio“ akcijos kainavo brangiau – po 2,35 euro.

„2017 metų birželio pabaigoje „Rokiškio sūrio“ nuosavas kapitalas siekė beveik 120 mln. eurų, o nauja investicija „Rokiškio sūrį“ vertina labai pigiai, todėl jeigu į Investuotojų asociaciją kreipsis pakankamai smulkiųjų akcininkų, neatmetame galimybės sprendimą skųsti“, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis.

Naujos emisijos kaina „Rokiškio sūrio“ akcijų kainos ir pelno santykis (P/E) siekia apie 5, o įmonės vertės (kartu su skolomis) ir pelno prieš palūkanas, mokesčius, amortizaciją ir nusidėvėjimą (EBITDA) santykis siekia vos 2,8.

“Pasaulyje tokios įmonės kainuoja keletą kartų brangiau. Ir nors galima džiaugtis, kad Lietuvos pieno perdirbimo rinkoje pasirodo naujas investuotojas, tačiau jo pasiūlyta kaina itin nuvertina “Rokiškio sūrį”, – sake V. Plunksnis.

Pasak jo, “Rokiškio sūriui” lėšų veiklos plėtrai nereikia – tai rodo ir 2017 metų birželio pabaigos pranešimas, kad „Rokiškio sūris“ už 7,76 mln. eurų įsigijo Vyriausybės vertybinių popierių.

Naujos akcijų emisijos kaina nepatenkinti investuotojai turėtų kreiptis į Investuotojų asociaciją elektroniniu paštu info@investuotoju.ltir nurodyti turimą akcijų kiekį.