Dažniausiai užduodami klausimai dėl neįsigaliojusios „Snoro“ akcijų emisijos. Atnaujinta 2018.08.29

Kaip skelbėme anksčiau, Lietuvos Aukščiausiasis teismas (LAT) nusprendė, kad už 2011 metais neišleistą „Snoro“ akcijų emisiją įmokėtos lėšos gali būti laikomos indėliu. Tai padaryta po 2018 metų kovą priimto Europos Sąjungos Teisingumo Teismo (ESTT) sprendimo, kurie konstatuota, kad gyventojams, kurie įmokėjo lėšas už neišleistas „Snoro“ akcijas bei obligacijas, gali būti taikoma tiek Europos Sąjungos (ES) direktyva dėl investicijų, tiek direktyva dėl indėlių apsaugos.

Investuotojų asociacija yra subūrusi grupę, kuri vienija 257 asmenis. Jie iš viso pirko naujos “Snoro” akcijų emisijos akcijų už 1,6 mln. eurų. LAT sprendimas galioja tik tų asmenų, kurie kreipėsi į teismus, atžvilgiu. Didžioji dalis šios grupės narių jau atgavo draudimo išmokas.

Po šio sprendimo Indėlių ir investicijų draudimas pranešė, kad draudimo išmokas išmokės visų neįsigaliojusių „Snoro“ akcijų ir obligacijų savininkams – tam reikia pateikti savo duomenis

Atsižvelgdami į tai, kad pastaruoju metu sulaukiame itin daug klausimų dėl neįsigaliojusios „Snoro“ akcijų emisijos, pateikiame atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.

Kaip sužinoti, ar aš esu tarp 257 asmenų, kuriems priklauso išmokos?

Jeigu nekeitėte savo kontaktinių duomenų, gavote Investuotojų asociacijos pranešimą. Taip pat galite pasitikrinti, kokiose bylose dalyvavote, per e-teismų sistemą.

Esu sąraše, bet draudimo išmokos dar negavau. Ką daryti?

Tikėtina, kad nuo bylos pradžios keitėte savo banko sąskaitą, todėl Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo fondas neturi jūsų duomenų ir negali pervesti išmokos. Turėtais elektroninio pašto adresais išsiuntėme prašymus patikslinti sąskaitų duomenis – jeigu to nepadarėte, turėtumėte info@investuotoju.lt atsiųsti pasirašytą laisvos formos prašymą su dabartiniais savo banko sąskaitos duomenimis.

Dalyvavau byloje, tačiau manęs sąraše nėra. Ką daryti?

Byloje dėl indėlių draudimo antrosios grupės vardu ieškinys buvo pateiktas kiek vėliau, todėl ieškinys dar neišnagrinėtas. LAT sprendimo laukiama 2018 metų rugpjūtį. Pasitikrinti, ar tikrai dalyvaujate byloje, galite per e-teismų sistemą.

Dalyvavau ir byloje dėl investuotojų draudimo išmokos. Kas toliau?

Byla dėl investuotojų draudimo išmokos, siekiančios iki 22 tūkst. eurų, Vilniaus apygardos teisme buvo sustabdyta, kol bus išnagrinėta „indėlio“ byla. Bylos nagrinėjimas šiuo metu atnaujintas. Artimiausiu metu dalyvavusiems tiek „indėlio“, tiek „investuotojų bylas“ pateiksime informaciją, kaip atsiimti ieškinį ir atgauti žyminį mokestį.

Ar už rezultatą reikia mokėti advokatams ar Investuotojų asociacijai?

Byla dėl lėšų pripažinimo indėlių buvo vedama už fiksuotą 2 proc. mokestį nuo ieškinio sumos. Nepaisant to, kad viskas užtruko ilgiau nei planuota ir pareikalavo daugiau resursų, papildomai mokėti nereikia. Tačiau visuomet galite savanoriškai suteikti paramą Investuotojų asociacijai.

Dalyvavau tik investuotojų draudimo išmokos byloje, kas toliau?

Reikia laukti teigiamo Vilniaus apygardos teismo sprendimo, po kurio bus išmokėtos draudimo išmokos.

Indėlių ir investicijų draudimas pranešė, kad draudimo išmokas išmokės visų neįsigaliojusių „Snoro“ akcijų ir obligacijų savininkams – tam reikia pateikti savo duomenis.

Ar inicijuojama byla dėl palūkanų už per vėlai išmokėtą draudimo išmoką?

Taip, šiuo metu buriama grupė, kuri bylinėsis dėl 25 proc. draudimo išmokos sudarančių palūkanų. Informaciją tiems, kurie dalyvavo bylose, pateikėme tiesiogiai. Jeigu jos negavote, parašykite info@investuotoju.lt

Aš nesibylinėjau, ar gausiu draudimo išmokas?

Indėlių ir investicijų draudimas pranešė, kad draudimo išmokas išmokės visų neįsigaliojusių „Snoro“ akcijų ir obligacijų savininkams – tam reikia pateikti savo duomenis.

  1. Egidijus rašo:

    teisinėje valstybėje tikėjimas turi būti atskirtas nuo teisingumo

  2. Darius rašo:

    Labas vakaras,

    Klausimas: Kada investicijų draudimas turėtų išmokėti draudimo išmokas (ar yra paskelbta tvarka) ir kam pateikti savo duomenis?
    Indėlių ir investicijų draudimas pranešė, kad draudimo išmokas išmokės visų neįsigaliojusių „Snoro“ akcijų ir obligacijų savininkams – tam reikia pateikti savo duomenis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *