Neužregistruotos “Snoro” akcijų pirkėjai sulaukė galutinio palankaus teismo sprendimo

Vilnius, liepos 5 d. Neužregistruotos „Snoro“ akcijų emisijos pirkėjai gaus iki 100 tūkst. eurų indėlių draudimo išmokas – po šešerius metus trukusių ginčų tašką byloje padėjo Lietuvos Aukščiausiasis teismas (LAT).

LAT trečiadienį nusprendė, kad už neišleistą “Snoro” akcijų emisiją įmokėtos lėšos gali būti laikomos indėliu. Tai padaryta po kovą priimto Europos Sąjungos Teisingumo Teismo (ESTT) sprendimo, kurie konstatuota, kad gyventojams, kurie įmokėjo lėšas už neišleistas „Snoro“ akcijas bei obligacijas, gali būti taikoma tiek Europos Sąjungos (ES) direktyva dėl investicijų, tiek direktyva dėl indėlių apsaugos.

“Džiaugiamės, kad po teismų epopėjos teisingumas triumfuoja ir tikimės, kad Indėlių ir investicijų draudimo fondas (IIDF) nedelsiant išmokės draudimo išmokas, nes žmonės jau nuo 2011 metų negali disponuoti savo pinigais”, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis.

Jo teigimu, IIDF ilgą laiką nepagrįstai vengus išmokėti draudimo išmokas, teismuose galimos naujos bylos dėl procesinių palūkanų, kurios jau siekia maždaug trečdalį pradinės sumos.

Neužregistruotų akcijų emisijos byloje Investuotojų asociacijos suburtus investuotojus atstovavo advokatų kontora „Fort“, besispecializuojanti su Europos Sąjungos (ES) teise susijusiose bylose.

“Tai – svarbiausia iki šiol Lietuvos teismuose nagrinėta byla, susijusi su ES teise, pareikalavusi milžiniško ieškovų atkaklumo ir užsispyrimo grumiantis su valstybe”, – sakė advokatų bendrijos “Fort” partneris Andrius Mamontovas.

Investuotojų asociacijos suburta grupė, kuri vienija 257 asmenis, iš viso pirko naujos “Snoro” akcijų emisijos akcijų už 1,6 mln. eurų.

LAT sprendimas galioja tik tų asmenų, kurie kreipėsi į teismus, atžvilgiu.

Pagal įstatymus draudimo išmokos negali gauti didžiausi „Snoro“ akcijų emisijos pirkėjai – Rusijoje besislapstantys Vladimiras Antonovas (pasirašė akcijų už 58 mln. eurų), Raimondas Baranauskas (21,6 mln. eurų) bei su jais siejamas „Jubilee Financial Products“ fondas (23,2 mln. eurų).

„Snoro“ akcininkai sprendimą platinti naują 110 mln. eurų akcijų emisiją priėmė 2010 metų gruodžio 21 dieną. Smulkieji investuotojai naujosios akcijų emisijos galėjo įsigyti už maždaug 7,3 mln. eurų.

2011 metų lapkričio 16 dieną Lietuvos Vyriausybė nacionalizavo „Snoro“ akcijas, o lapkričio 22 dieną Lietuvos bankas atsisakė išduoti leidimą registruoti „Snoro“ įstatų pakeitimus dėl kapitalo didinimo. Gruodžio 7 dieną „Snorui“ iškelta bankroto byla.

 1. Vilius rašo:

  O kaip sužinoti ar priklausau tai grupei, kuri bilinėjosi ir „laimėjo”?
  Nes buvo ne viena procesas, keliose dalyvavau, bet vienam ne.
  Apskritai kur galima gauti sąrašą kokį ar pan.
  Ar reikia kreiptis į „Fort” asmeniškai?
  Ačiū

 2. A rašo:

  Mane irgi domintu atsakymas i auksciau pateikta klausima. Nes buvo bent keli procesai per tuos 6 metus, atmintis taip toli netraukia:)

 3. Darius rašo:

  Sveiki.Manau,kad tai dar ne pabaiga.Visi kiti prilyginti „Antonovams” ir „Baranauskams” ?Kas mus priskyrė prie kažkokių kreditorių?Pirkom akcijas,bet jų negavom.”Automatu” turėjo būti gražinti pinigai !

 4. Tadas rašo:

  Sveiki,
  Aš dalyvavau tik pirmoje IA teismų grupėje, kuriai vadovavo advokatė Daiva Ušinskaitė-Filonovienė („AAA Baltic Service Company”). Antroje grupėje su advokatu Andrium Mamontovu („Fort)” nedalyvau.
  Ar man galioja LAT sprendimas ir galiu tikėtis atgauti lėšas?

 5. Saulius rašo:

  Sveiki, iki šiol nebuvau kreipęsis į teismą dėl apmokėtos, bet neišplatintos akcijų emisijos. Jei norėčiu pretenduoti į išmoką, kokie būtų rekmenduojami veiksmai?

 6. Vidas rašo:

  Aš dalyvavau tik pirmoje grupėje,kuriai vadovavo advokatė Daiva Ušinskaitė-Filonovienė(AAA Baltic Service Company).
  Ar man galioja LAT sprendimas dėl apmokėtos,bet neišplatintos akcijų emisijos?

 7. Giedrius rašo:

  Kokiais veiksmais IA sieks, kad būtų atlyginti nuostoliai akcijų pirkėjams? Kainavo ir bylinėjimasis, ir pinigai nuvertėjo per tiek metų -visa tai turi būti atlyginta.

 8. juozas jucaitis rašo:

  ar galiu atgauti savo pinigines lesas uz pirktas obligacijas kurias pirkau 2011.08 22d. sutarties surasymo
  nr.se20110822m990001

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *