Ar „Žemaitijos pieno“ akcijas A. Pažemeckas pirks iš įmonės „dingusių“ 3,8 mln. eurų?

Vilnius, rugsėjo 5 d. Smulkieji „Žemaitijos pieno“ investuotojai įtaria, kad pagrindinis įmonės akcininkas Algirdas Pažemeckas bendrovės akcijas supirkinės iš pačios įmonės „dingusiais“ pinigais, praneša Investuotojų asociacija.

„2015 metais iš „Žemaitijos pieno” balanso paslaptingai „dingo” 3,8 mln. eurų, kurie „atsirado“ A. Pažemecko kontroliuojamose įmonėse. Kas gali paneigti, kad šios lėšos bus tiesiogiai ar netiesiogiai naudojamos iš „Žemaitijos pieno“ akcijoms pirkti?“, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis.

„Dingusios“ sumos dydis šokiruoja žinant, kad per dešimtmetį (nuo 2006 iki 2015 metų) „Žemaitijos pienas“ dividendais išmokėjo tik 2,2 mln. eurų, iš kurių daugiau nei pusė atiteko A. Pažemeckui ir su juo susijusiems asmenims.

Pasak V. Plunksnio, įstatymai draudžia įmonėms teikti paramą jų pačių akcijų įsigijimui, tačiau A. Pažemeckas daugiau kaip 3 tūkst. smulkiųjų akcininkų turinčioje įmonėje tvarkosi kaip savo kieme. „2016 metų birželio pabaigoje „Žemaitijos pienas“ savo balanse turėjo 15 mln. eurų, todėl baiminamės, kad šie pinigai nenukeliautų A. Pažemeckui, kuris ketina supirkti likusias „Žemaitijos pieno“ akcijas“, – sakė V. Plunksnis.

Jo teigimu, oficialaus siūlymo cirkuliarą „Žemaitijos pieno“ akcijoms supirkti tvirtinsiantis Lietuvos bankas turėtų ne formaliai, o iš esmės pasižiūrėti į įsigijimo finansavimo šaltinius. „Net jeigu ir bus pateikta vieno iš didžiausių Lietuvos komercinių bankų garantija, užtikrinanti atsiskaitymą, tai nereiškia, kad už jos neslypi įsipareigojimai atsiskaityti „Žemaitijos pieno“ lėšomis“, – sakė V. Plunksnis

Smulkieji „Žemaitijos pieno“ akcininkai bei A. Pažemeckas nesutaria dėl „Žemaitijos pieno“ akcijų supirkimo kainos, įmonei traukiantis iš biržos. Manoma, kad A. Pažemeckas už akcijas bandys siūlyti kainą, artima šešių mėnesių akcijų kainai biržoje, visą įmonę vertinant 35,3 mln. eurų.

„Jeigu iš „Žemaitijos pieno“ būtų „nedingę“ tie beveik 4 mln. eurų, įmonės pelnas siektų 10 mln. eurų, todėl atėmus grynuosius pinigus įmonė būtų vertinama vos dviem metiniais pelnais. Tokių akcijų kainų nėra niekur pasaulyje – akivaizdu, kad teisinga „Žemaitijos pieno“ akcijų kaina yra keletą kartų didesnė“, – sakė V. Plunksnis.

2015 metų „Žemaitijos pieno“ ataskaitose atskleista, kad bendrovė apskaitė 3,8 mln. eurų vertės sumažėjimą abejotinoms skoloms, susijusiomis su sumomis, kurios priklauso susijusioms šalims. A. Pažemeckas kontroliuoja įmonę „Žemaitijos pieno investicija“, sandoriai su kuria stipriai veikia „Žemaitijos pieno“ pelną ir pardavimus.

„Jei „Žemaitijos pienas“ mano, kad iš A. Pažemecko įmonių nebeatgaus skolų, tai turėtų atsispindėti ir „Žemaitijos pieno investicijos“ ataskaitose, tačiau jose apie patiriamus sunkumus – nė žodžio. Todėl akivaizdu, kad visos manipuliacijos skaičiais vykdomos tam, kad sumažinti „Žemaitijos pieno“ pelną ir akcijų kainą bei pigiai supirkti smulkiųjų akcijas“, – sakė V. Plunksnis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *