„Žemaitijos pieno“ smulkieji akcininkai pralaimėjo mūšį, bet ne karą

Vilnius, rugpjūčio 29 d. Vienos didžiausių Lietuvos pieno perdirbimo įmonių „Žemaitijos pienas“ pagrindinis akcininkas Algirdas Pažemeckas kartu su susijusiais asmenimis nutarė, kad bendrovės akcijomis nebebus prekiaujama biržoje. Tai reiškia, kad daugiau kaip 3 tūkst. „Žemaitijos pieno“ smulkiųjų akcininkų akcijos nuvertės.

„Iki sprendimų užblokavimo pritrūko nedaug – sprendimui trauktis iš biržos reikia 75 proc. balsų, o „už“ balsavo 79 proc. Jei “Žemaitijos pieno” valdyba būtų vykdžiusi savo pareigas ir informavusi visus akcininkus ne per biržą, o asmeniškai – rezultatatas greičiausiai būtų kitas. „Žemaitijos pienas“ pažeisdamas įstatymus atsisako pateikti akcininkų sąrašus, todėl didžioji dalis smulkiųjų akcininkų apie delistingavimą net nežinojo”, – sake Investuotojų asociacijos valdybos piirmininkas Vytautas Plunksnis.

Pasak jo, smulkieji akcininkai sutinka, kad pagrindinis akcininkas turi teisę balsuoti už pasitraukimą iš biržos, tačiau tą darant, už akcijas turėtų būti pasiūlyta sąžininga kaina. “Pralaimėtas mūšis, bet ne karas. Artimiausiu metu Lietuvos bankui pateiksime argumentus, kodėl “Žemaitijos pieno” akcijų supirkimo kainą skaičiuoti pagal šešių mėnesių vidurkį nėra teisinga ir tikimės, kad Lietuvos bankas netvirtins oficialaus siūlymo cirkuliaro tol, kol A. Pažemeckas nepasiūlys teisingos kainos”, – sakė V. Plunksnis.

„Žemaitijos pieno“ kapitalizacija kaina, kurią A. Pažemeckas gali pasiūlyti smulkiesiems akcininkams (0,763 euro už akciją) siekia vos 35,3 mln. eurų. Finansinių skolų neturintis „Žemaitijos pienas“ birželio pabaigoje turėjo 15,1 mln. eurų grynųjų pinigų, įmonės nuosavas kapitalas sudarė 60,3 mln. eurų, arba po 1,3 euro akcijai.

„Įmonės akcijas bandoma supirkti vos už keletą metinių pelnų – taip visiems akcininkams priklausanti vertė pereitų A. Pažemeckui“, – sakė V. Plunksnis.

Investuotojų asociacija kviečia „Žemaitijos pieno“ akcininkus jungtis prie buriamos grupės, kuri sieks, sąžiningos akcijų kainos. Norint prisijungti prie grupės, reiktų parašyti elektroniniu paštu info@investuotoju.lt, nurodant turimą akcijų kiekį.

Investuotojų asociacija yra didžiausia smulkiuosius investuotojus vienijanti organizacija Lietuvoje. Investuotojų asociacija užsiima jų teisių gynimu bei atstovavimu, organizuoja renginius nariams, kurių metu siekiama ugdyti investuotojų kompetenciją ir suvokimą apie finansų rinkas. Daugiau informacijos – www.investuotoju.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *