A. Pažemeckas sprendimą delistinguoti „Žemaitijos pieną“ priėmė neturėdamas balsų akcininkų susirinkime

Vilnius, rugsėjo 15 d. Aiškėja, kad didžiausias „Žemaitijos pieno“ akcininkas Algirdas Pažemeckas sprendimą su trauktis iš biržos priėmė, neturėdamas teisės balsuoti „Žemaitijos pieno“ akcininkų susirinkime, praneša Investuotojų asociacija.

Trečiadienį A. Pažemeckas pranešė, kad kartu su susijusiais asmenimis valdo 66,74 proc. “Žemaitijos pieno“ balsų, taip pat kad įstatyme numatytos ribos kirstos 2008-2010 metais.

„Kartu pateikti ir išvedžiojimai, kad „rinkai visuomet buvo žinoma“ apie A. Pažemecko turimą „Žemaitijos pieno“ kontrolę, tačiau Vertybinių popierių įstatyme numatytos sankcijos yra aiškios – tinkamai pranešimų nepateikę asmenys netenka teisės balsuoti“, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis.

Jis ironizavo, kad „rinkai visuomet buvo žinoma“ ir tai, kad 2014-2015 metais iš „Žemaitijos pieno“ „dingo“ 4,3 mln. eurų, kurie „atsirado“ A. Pažemecko kontroliuojamose įmonėse, tačiau tai nereiškia, kad šių pinigų nereikės grąžinti.

Tam, kad būtų panaikinti akcininkų sprendimai, priimti naudojantis balsais, apie kuriuos tinkamai nepranešta, akcininkai turi kreiptis į teismą.

Smulkieji „Žemaitijos pieno“ akcininkai bei A. Pažemeckas nesutaria dėl „Žemaitijos pieno“ akcijų supirkimo kainos, įmonei traukiantis iš biržos. Manoma, kad A. Pažemeckas už akcijas bandys siūlyti kainą, artima šešių mėnesių akcijų kainai biržoje, visą įmonę vertinant 35,3 mln. eurų. Investuotojų asociacijos skaičiavimais, teisinga “Žemaitijos pieno” akcijų kaina yra keletą kartų didesnė.

Investuotojų asociacija kviečia „Žemaitijos pieno“ akcininkus jungtis prie buriamos grupės, kuri siekia sąžiningos akcijų kainos. Norint prisijungti prie grupės, reiktų parašyti elektroniniu paštu info@investuotoju.lt, nurodant turimą akcijų kiekį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *