Po LAT sprendimo: obligacijų ir indėlio sertifikatų turėtojų galimybės

Investuotojų asociacija sveikina indėlio sertifikatų turėtojus, sulaukusius palankaus Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) sprendimo. VĮ “Indėlių ir investicijų draudimas” turėtų pinigus už turėtus indėlio sertifikatus grąžinti iki gruodžio vidurio, automatiškai pervedant pinigus į SEB banką. Papildomai niekur kreiptis nereikės.

IA nuomone, už indėlio sertifikatus išmokėtos pinigų sumos bus lygios už indėlio sertifikatus sumokėtoms pinigų sumoms ar, geriausiu atveju, bus priskaičiuotos palūkanos už sertifikatus, kurios buvo susikaupusios iki draudiminio įvykio dienos, t.y. iki banko SNORAS licencijos atėmimo (2011-11-24). „Jei nutiktų būtent taip, Investuotojų asociacija ketina toliau tęsti civilines bylas ir reikalauti palūkanų už visą laikotarpį iki šios dienos, kadangi, pagal Lietuvos Aukščiausiojo Teismo išaiškinimą, indėlio sertifikatai buvo draudžiami indėlių draudimu, todėl VĮ „Indėlių draudimas“ privalėjo draudimo išmokas išmokėti dar 2011 m. gruodį. To nepadarę, jie privalėtų sumokėti palūkanas už šį laikotarpį“- situaciją po 2015 m. lapkričio 17 d. LAT sprendimo aiškina IA valdybos narys, advokatas D. Vanhara.

Primename, kad Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (toliau – ESTT) paskelbė savo sprendimą, kuriuo buvo pasisakyta dėl AB bankas SNORAS platintų indėlio sertifikatų ir obligacijų turėtojų galimybės gauti draudimo išmoką. ESTT pasisakė, kad SNORO indėlio sertifikatų turėtojams, jei būtų nustatyta, kad Snoro indėlio sertifikatai nėra perleidžiamos finansinės priemonės, turi būti taikoma indėlių draudimo apsauga. SNORO išleistų obligacijų klausimu, ESTT pasisakė, kad Lietuvos Respublika į savo nacionalinę teisę yra netinkamai perkėlusi direktyvos dėl investuotojų draudiminės apsaugos nuostatas, todėl ši direktyva turėtų Lietuvos teismuose tapti tiesioginio taikymo teisės aktu, kuriuo gali remtis SNORO obligacijų turėtojai ir reikalauti įsipareigojimų investuotojams apsaugos išmokos už turimas banko SNORAS obligacijas.

Todėl Investuotojų asociacija, laikydama, kad po ESTT sprendimo bankrutavusio banko AB bankas SNORAS obligacijų turėtojų interesams atsiveria naujos ir sustiprėjusios galimybės atgauti pinigus už turėtas SNORO obligacijas, inicijavo grupės ieškinį, kuriuo siekia priteisti draudimo išmokas obligacijų turėtojams.

Šiuo metu grupės ieškinys jau pateiktas, tačiau laukiamas ir kitų SNORO obligacijų savininkų prisijungimas. Norėdami prisijungti, galite rašyti el. p. info@investuotoju.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *