Neįsigaliojusių „Snoro“ obligacijų pirkėjai kreipėsi į teismą

Neįsigaliojusių „Snoro“ obligacijų pirkėjai kreipėsi į teismą, prašydami pripažinti, kad jie turi gauti draudimo išmoką už neįvykusiam sandoriui sukauptas lėšas, praneša Investuotojų asociacija.

Į Vilniaus miesto 2-ąjį apylinkės teismą ketvirtadienį kreipėsi 62 asmenys, 2011 metų lapkritį sudarę „Snoro“ obligacijų pasirašymo sutačių už 3,2 mln litų, tačiau dėl banko veiklos sustabdymo jų taip ir neįsigiję.

„Atsakymo iš Indėlių ir investicijų draudimo į pareikštas pretenzijas per pusantro mėnesio nesulaukėme, todėl nuspręsta kreiptis į teismą. Obligacijos nebuvo išleistos, nes jos turėjo įsigalioti gruodį, kai „Snoras“ jau nebevykdė veiklos. Sandoriui sukauptos lėšos yra ne kas kita nei indėlis, todėl už jas turi būti mokamas draudimas“, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos narė ir advokatų kontoros „AAA Baltic Service Company“ advokatė Daiva Ušinskaitė-Filonovienė.

„Snoras“ lapkričio mėnesį platino dvi obligacijų emisijas litais (Nr. 11) ir eurais (Nr. 12), už kurias buvo siūlomos 4,5 proc. metinės palūkanos. Obligacijos turėjo įsigalioti gruodžio 1 dieną, tačiau lapkričio 16 dieną Vyriausybė nacionalizavo „Snorą“, o Lietuvos bankas paskyrė „Snoro“ laikinąjį administratorių ir pritaikė banko turto apsaugos priemones. Lapkričio 24 dieną „Snorui“ atšaukta veiklos licencija, o gruodžio 7 dieną iškelta bankroto byla.

Kiek obligacijų „Snoras“ galėjo išplatinti per dvi lapkričio savaites, nežinoma. „Snoras“ anksčiau skelbė, kad per spalio mėnesį išplatino 34,57 mln. litų vertės obligacijų.

Investuotojų asociacija taip yra subūrusi kitą grupę, kuri reikalauja grąžinti „Snorui“ nepriklausančias lėšas, įmokėtas už neužregistruotą akcijų emisiją. Iš viso 458 smulkieji investuotojai prašo grąžinti 9,158 mln. litų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *