Į „Snoro“ kreditorių komitetą turėtų būti renkamas ir smulkiųjų kreditorių atstovas

Smulkiuosius investuotojus vienijanti Investuotojų asociacija siūlo į bankrutuojančio banko „Snoras“ kreditorių komitetą įtraukti smulkiųjų kreditorių – obligacijų bei indėlių sertifikatų pirkėjų – atstovą.

„Net 1,2 mln. klientų turėjusio „Snoro“ bankrotas yra didžiausias Lietuvos istorijoje, palietęs ne vieno nepatyrusio investuotojo interesus. Todėl manome, kad kreditorių komitete turėtų būti atstovaujami ir smulkieji“, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos narys Tomas Pilipavičius.

Didžiausias „Snoro“ kreditorius – valstybės valdomas Indėlių ir investicijų draudimas į „Snoro“ kreditorių komitetą pasiūlė tik vieną individualių klientų atstovą – milijonierių, 2008-aisiais “Klaipėdos Smeltę“ pelningai pardavusį Martiną Gusiatiną.

„Snoras“ buvo išleidęs 13 obligacijų emisijų, kurių bendra vertė – 211 mln. litų. Jų buvo įsigiję 8,6 tūkst. asmenų. 2011 metų pirmojo pusmečio pabaigoje „Snoras“ taip pat buvo išplatinęs 212,6 mln. litų indėlių sertifikatų, kurie buvo itin populiarūs tarp finansų rinkoje nepatyrusių klientų, tikėjusių, kad indėlių sertifikatams taikomos indėlių draudimo sąlygos.

„Smulkiųjų investuotojų reikalavimo teisės galbūt ir nėra didelės, tačiau būtent šiai grupei labiausiai trūksta informacijos – pradedant nuo to, dėl ko bankrutavo „Snoras“, ir baigiant tuo, kokios galimybės atgauti lėšas“, – sakė T. Pilipavičius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *