„Žemaitijos pieno“ vadovui R. Pažemeckui – neapmokestinta 17 mln. eurų dovana

Vilnius, birželio 15 d. Didžiausias „Žemaitijos pieno“ akcininkas Algirdas Pažemeckas, pernai sulaukęs 65-erių, atsisakė ne tik visų pareigų bendrovėje, tačiau pradeda dalinti ir sukauptą turtą.

Per NASDAQ Vilnius biržą pranešta, kad birželio 12 d. A. Pažemeckas savo 40-mečiui sūnui Robertui padovanojo beveik 11 mln. vienetų „Žemaitijos pieno“ akcijų, kurios biržos kaina vertos 16,938 mln. eurų. Tuo tarpu 34-erių „Klaipėdos pieno“ direktorė Rita Pažemeckaitė-Digrienė dovanų negavo.

„Akcijų dovanojimo kaina viešai neskelbiama. Mes esame įsitikinę, kad parduodant visą „Žemaitijos pieną“ šis 23,7 proc.paketas būtų vertas apie 30 mln. eurų. Manome, kad sandoriu turėtų domėtis Valstybinė mokesčių inspekcija, nes taip gali būti išvengta maždaug milijoninių mokesčių“, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis.

Akcijos tarp artimų giminaičių dovanojamos be mokesčių, o R. Pažemeckas jas vėliau parduodamas jau bus užsifiksavęs naują, gerokai didesnę nei A. Pažemecko savikainą.

„Rinka turi būti skaidri, tačiau pranešime biržai dovanos kaina neskelbiama, nors pas notarą ji paprastai būna nurodoma“, – sakė V. Plunksnis.

Panašių dovanojimo sandorių buvo ir anksčiau. Pavyzdžiui, 2005 metais A. Pažemecko giminaitė Ona Šunokienė buvo gavusi dovanų 14,24 proc. „Žemaitijos pieno“ akcijų, kurios vėliau palaipsniui atsidūrė Pažemeckų rankose.

Padovanojęs dalį „Žemaitijos pieno“ akcijų, A. Pažemeckas pranešė valdantis 44,5 proc. „Žemaitijos pieno“ akcijų ir nebeveikiantis kartu su Romusu Jarulaičiu, Regina Jarulaitiene ir Dalia Geciene. Investuotojų asociacijos nuomone, apie veikimą atskirai turėjo būti pranešta tuomet, kai A. Pažemeckas atsistatydino iš „Žemaitijos pieno“ valdybos – 2016 metų pabaigoje.