„Žemaitijos pieno“ nuosavos akcijos nebus anuliuojamos, nutarė teismas

Vilnius, gruodžio 18 d. Šiaulių apygardos teismas panaikino pirmos instancijos teismo sprendimą anuliuoti „Žemaitijos pieno“ turimas nuosavas akcijas ir sumažinti bendrovės įstatinį kapitalą.

Telšių rajono apylinkės teismas 2017 m. rugpjūčio 17 d. buvo nutaręs tenkinti Investuotojų asociacijos ieškinį ir pripažinti negaliojančiomis 2,071 mln. vienetų „Žemaitijos pieno“ turimų nuosavų akcijų bei sumažinti „Žemaitijos pieno“ įstatinį kapitalą nuo 14,029 mln. iki 13,428 mln. eurų.

„Prašėme anuliuoti „Žemaitijos pieno“ nuosavas akcijas, nes jos buvo įsigytos akcininkų susirinkimuose nenustatant jų pardavimo tvarkos. Teismas nusprendė, kad pardavimo tvarka gali būti nustatyta ir vėliau po akcijų įsigijimo“, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis.

Pasak jo, „Žemaitijos pieno“ pagrindinis akcininkas Algirdas Pažemeckas bei su juo susiję asmenys yra priėmę sprendimą kuriuo numatoma, kad nuosavos „Žemaitijos pieno“ akcijos ne mažiau kaip už jų nominalią vertę gali būti perleidžiamos darbuotojams, arba panaudojamos mainų sandoriuose.

„Smulkieji akcininkai baiminasi, kad pigiai perleidus akcijas, jų turimi vertybiniai popieriai nuvertės“, – sakė V. Plunksnis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *