Smulkieji „Žemaitijos pieno“ akcininkai vienijasi

Vilnius, vasario 9 d. Vienos didžiausių Lietuvos pieno perdirbimo bendrovių „Žemaitijos pienas“ smulkieji akcininkai vienijasi – 11,3 proc. įmonės valdantys investuotojai sutarė siekti „Žemaitijos pieno“ veiklos skaidrėjimo.

„Norime aiškiai pasakyti, kad mums netinka, kad pagrindinio „Žemaitijos pieno“ akcininko Algirdo Pažemecko įmonėse nusėda iš įmonės „dingę“ pinigai. Ketiname stebėti ir ginčyti kiekvieną „Žemaitijos pieno“ akcininkų interesus pažeidžiantį žingsnį“, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis.

Pasak jo, dėl A. Pažemecko bandymo „Žemaitijos pieno“ akcijas išbraukti iš biržos sąrašų ir taip praturtėti daugiau kaip 3 tūkst. smulkiųjų akcininkų sąskaita, investuotojai nusprendė savo teises ginti kartu.

Investuotojų asociacijos, „Orion Asset Management“ bei INVL grupės atstovaujami investuotojai vasario 8 dieną pasirašė sutartį dėl bendro balsavimo „Žemaitijos pieno“ akcininkų susirinkimuose.“Tai – bene pirmasis atvejis Lietuvos kapitalo rinkos istorijoje, kai kartu sutarė veikti tiek investiciniai fondai, tiek smulkūs investuotojai“, – sakė V. Plunksnis.

Bendrai ši grupė valdo daugiau kaip 5,2 mln. vienetų „Žemaitijos pieno“ akcijų, kurios dabartine kaina biržoje vertos maždaug 6 mln. eurų.

2015 metų „Žemaitijos pienas“ ataskaitose atskleista, kad bendrovė apskaitė 3,8 mln. eurų vertės sumažėjimą abejotinoms skoloms, susijusiomis su sumomis, kurios priklauso A. Pažemecko įmonėms. „Inicijuosime auditą ir sieksime kad „dingę“ beveik 4 mln. eurų vėl grįžtų į „Žemaitijos pieną“, o atsakingi asmenys atlygintų žalą. Laisvos lėšos turi būti išmokamos akcininkams dividendų forma“, – sakė V. Plunksnis.

Jo teigimu, investuotojai turi pagrindo manyti, kad įmonėje yra daromi ir kiti pažeidimai. „Savo darbu ir atliekamais tyrimais ketiname pasiekti, kad įmonė laikytųsi Lietuvos įstatymų ir gerų verslo praktikų bei kurtų naudą visiems akcininkams“, – sakė V. Plunksnis.

2015 metais „Žemaitijos pienas“ gavo 149 mln. eurų pajamų ir uždirbo 6 mln. eurų pelno, tačiau atmetus su A. Pažemecko įmonėmis susijusius nurašymus, tikrasis pelnas turėjo siekti apie 10 mln. eurų.