Lietuvos bankas patvirtino: „Žemaitijos pienas“ iš biržos bandė pasitraukti dirbtinai sumažinęs pelną

Vilnius, vasario 13 d. Finansų rinkas prižiūrintis Lietuvos bankas pareiškė, kad iš biržos ketinusio trauktis „Žemaitijos pienas“ ataskaitose buvo netikslumų, kurie ženkliai sumažino skelbiamą pelną. Investuotojų asociacija reikalauja ir auditorių „Grant Thornton Baltic“ atsakomybės.

„Lietuvos banko Priežiūros tarnybos išvada patvirtino ką ne vieną kartą sakėme – „Žemaitijos pieno“ vadovybė dirbtinai mažino pelną ir siekė, ir taip siekė nuvertinti daugiau kaip 3 tūkst. akcininkų turtą“, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis.

Pasak jo, Investuotojų asociacija vasario 10 d. kreipėsi į Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybą, kurios paprašė įvertinti, ar „Žemaitijos pieno“ finansinių ataskaitų auditas atliktas tinkamai.

„Ta pati „Grant Thornton Baltic“ auditorė Laimė Jablonskienė auditavo tiek „Žemaitijos pieną“, tiek jo pagrindinio akcininko valdomas įmones „Žemaitijos pieno investicija“ bei „Klaipėdos pienas“. Keista, kad „Žemaitijos pienas“ vertina, kad skolos iš A. Pažemecko įmonių negrįš, o tų įmonių ataskaitose apie tariamas problemas – nė žodžio“, – sakė V. Plunksnis.

Lietuvos bankas atskleidė, kad „Žemaitijos pienas“ nepagrįstai nurašė 3,6 mln. eurų gautinų sumų iš „Klaipėdos pieno“ ir „Žemaitijos pieno“ investicijos. Taip pat nustatyta, kad “Žemaitijos pienas“ nepagrindė 4,676 mln. eurų fermentinių sūrių vertės sumažinimo.

Tikimės, kad „Žemaitijos pieno“ vadovybė nedelsiant ištaisys finansines ataskaitas.

2015 metais „Žemaitijos pienas“ gavo 149 mln. eurų pajamų ir uždirbo 6 mln. eurų pelno, tačiau atmetus su A. Pažemecko įmonėmis susijusius nurašymus, tikrasis pelnas turėjo siekti apie 10 mln. eurų.