Norintys apginti savo interesus DNB SASO obligacijas pirkę klientai turėtų suskubti pateikti ieškinius

Investuotojų ir bankų klientų interesus ginančios vartotojų organizacijos atkreipia dėmesį, kad investuotojams, įsigijusiems DNB banko platintų su akcijomis susietų obligacijų (SASO) skolintomis lėšomis ir dėl to patyrusių nuostolių, reikėtų suskubti kreiptis teisinės pagalbos.

Patyrę nuostolių investuotojai gali rinktis kelis savo teisių gynimo būdus teisme, tačiau pagal vieną jų, tai yra reikalavimą atlyginti nuostolius, yra nustatytas palyginti trumpas – 3 metų – ieškinio senaties terminas, kurį praleidus, šis reikalavimas teisme gali būti nebetenkinamas.
Taigi, nukentėjusiems investuotojams, kurie bus linkę delsti, ateityje jų teisių gynimas gali būti apribotas ar pasunkėti.

„Pirmosios instancijos teismai kol kas palankiai vartotojams sprendžia klientų ir DNB ginčus dėl šių obligacijų. Vertinant pernai šioje instancijoje išspręstas bylas, rezultatas būtų 6:1 klientų naudai“, – primena asociacijos „Už sąžiningą bankininkystę“ vykdomasis direktorius Kęstutis Kupšys. Kita vertus, sprendimu nepatenkinta pusė beveik visada skundžia sprendimą aukštesnei instancijai.

„Skolintomis lėšomis į produktą „be rizikos“ investavę žmonės kol kas elgiasi dvejopai – vieni nuleido rankas ir susitaikė su nuostoliais, o kiti – jau kovoja ar rengiasi tai daryti teismuose“, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos narys Dominykas Vanhara.

Investuotojų asociacija šiuo metu buria grupę investuotojų, kurie kreipsis į teismą gindami galimai pažeistas asmenų, įsigijusių DNB banko platintų SASO obligacijų skolintomis lėšomis, teises. Norintys prisijungti prie Investuotojų asociacijos buriamos grupės, rašykite el. paštu info@investuotoju.lt.

Asociacijų žiniomis, DNB banko platintų SASO obligacijų skolintomis lėšomis iš viso buvo įsigiję daugiau kaip 600 investuotojų, kurie kartu galėjo patirti iki 100 milijonų litų nuostolių. Iš viso Lietuvos teismuose šiuo metu yra nagrinėjama bent keliolika su šia investicine schema susijusių bylų, jose savo interesus gina apie 50 banko klientų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *