Mažinant „TEO LT“ įstatinį kapitalą – nepalankus apmokestinimas smulkiesiems?

Telekomunikacijų bendrovei „TEO LT“ mažinant įstatinį kapitalą su tikslu išmokėti lėšas akcininkams, smulkiųjų akcininkų gali laukti nemaloni žinia – gyventojų pajamų mokestis net neuždirbus pelno, praneša Investuotojų asociacija.

„TEO LT“ akcininkai antradienį balsuos dėl įstatinio kapitalo mažinimo 194,204 mln. litų, šią sumą išmokant akcininkams. Kiekvieno akcininko turimas akcijų kiekis sumažėtų 25 proc. – turintis 1000 “TEO LT” po kapitalo mažinimo jų turėtų 750.

Vėliau parduodant jau mažesnį akcijų kiekį smulkiųjų akcininkų gali laukti staigmena – preliminari Valstybinės mokesčių inspekcijos pozicija tokia, pardavus 750 akcijų, skaičiuojant įsigijimo savikainą į ją bus galima įtraukti tik sumą, kuri sumokėta už tokį pat kiekį akcijų. Tai reiškia, kad už 1000 „TEO LT“ akcijų sumokėjus 2850 litų, prie įsigijimo savikainos bus galima įtraukti tik 2137,5 lito, sumokėtus už neanuliuotus750 akcijų. Todėl net ir pardavus akcijas už tą pačią sumą, už kokią jos pirktos, gali tekti mokėti pajamų mokestį.

„TEO LT“ pagrindinis akcininkas „TeliaSonera“ tą patį rezultatą, tačiau be neigiamų mokestinių pasekmių smulkiesiems akcininkams galėjo pasiekti kitu būdu – didinant akcijos nominalią vertę iki 4 litų ir atitinkamai sumažinant akcijų skaičių, o vėliau sumažinti akcijos nominalią vertę nuo 4 iki 3 litų.

Investuotojų asociacija ragina “TEO LT” atsižvelgti į smulkiųjų akcininkų interesus ir siekti, kad dėl techninio akcijų anuliavimo bendrovės akcininkams neatsirastų papildomas apmokestinimas. Artimiausiu metu dėl to ketinama kreiptis ir į Valstybinę mokesčių inspekciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *