Investuotojų asociacija nepritaria žyminio mokesčio lengvatos naikinimui

Smulkiuosius vienijanti Investuotojų asociacija nepritaria dėl žyminio mokesčio lengvatos naikinimo vartotojams, prie kurių pagal Europos Teisingumo Teismo praktiką priskiriami ir neprofesionalūs investuotojai. Žyminis mokestis – tai mokestis valstybei už ieškinio padavimą teismui.

Investuotojų asociacija parengė ir pateikė Seimo biudžeto ir finansų komitetui bei Finansų ministerijai savo poziciją dėl siūlomų pakeitimų neigiamos įtakos investuotojų teisių apsaugai.

Pasak Investuotojų asociacijos valdybos nario dr. Lauryno Didžiulio, žyminis mokestis yra prievolė, kuri itin varžo investuotojų galimybes ir motyvaciją ginti savo teises. „Mažėjant privačių investuotojų iniciatyvai ginti savo teises savarankiškai, didėja priežiūros institucijų veiklos krūviai ir kaštai, todėl tai būtų žalingas sprendimas Lietuvos finansų rinkų skaidrumui ir saugumui”, – teigė L. Didžiulis.

Investuotojų asociacija taip pat atkreipia ir Lietuvos teismų dėmesį į tai, kad pagal Europos Teisingumo Teismo praktiką neprofesionalūs investuotojai taip pat laikytini vartotojais, todėl dabar galiojančios redakcijos Civilinio proceso kodeksas turėtų būti aiškinamas, kaip atleidžiantis neprofesionalius investuotojus nuo žyminio mokesčio prievolės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *