Apie savo ketinimus „City service“ privalėjo pranešti rinkos dalyviams

Reaguodama į beprasidedantį „City Service” pasitraukimą iš Vertybinių popierių biržos Nasdaq Vilnius, Investuotojų asociacija š. m. spalio 19 d. kreipėsi į Lietuvos banką dėl „City service“ akcijų kainos apskaičiavimo. Į mūsų kreipimąsi buvo sureaguota, gavome Lietuvos banko priežiūros tarnybos atsakymą.

Primename, kad 2015 m. spalio 15 d. pastatų ūkio valdymo ir integruotų komunalinių paslaugų bendrovė „City Service“ paskelbė apie pasitraukimą iš Vilniaus biržos. Oficialaus pasiūlymo kaina buvo nustatyta pagal 6 mėnesių svertinį vidurkį nuo 2015 m. balandžio 15 d. iki 2015 m. spalio 14 d. (ne mažiau kaip 1,657 EUR už akciją).

Tačiau apie ketinimą pasitraukti iš Vilniaus biržos „City service“ buvo paskelbusi dar 2015 m. balandžio 9 d. Nors šį savo sprendimą ji atidėjo, tačiau atsižvelgiant į tai, kad tokie pranešimai daro įtaką rinkai ir akcijų kainai, 6 mėnesių svertinį vidurkį būtų pagrįsta skaičiuoti ne nurodytu laikotarpiu, bet nuo 2014 m. spalio 9 d. iki 2015 m. balandžio 9 d. (ne mažiau kaip 1,715 EUR už akciją). „Rašte nurodome, kad nėra teisinga oficialaus siūlymo kainą skaičiuoti pusmečio laikotarpiu iki spalio 14 d. Primenu, kad tokią investuotojams nepalankią poziciją buvo išreiškusi ne tik bendrovė City Service, bet ir Lietuvos Bankas”, – teigia IA valdybos narys dr. L. Didžiulis.

Visuomenei sužinojus apie delistingavimą, įmonė darosi nepatraukli, mažėja akcijų paklausa ir kaina krenta. Apskaičiuojant oficialaus pasiūlymo kainą 6 mėnesiai ne iki ketinimo apie pasitraukimą iš biržos paskelbimo, bet iki oficialaus paskelbimo apie pasitraukimą iš biržos, sudaromos sąlygos prievolių dydžio sumažėjimui ir taip pažeidžiamos smulkiųjų akcininkų teisės.

Investuotojų asociacija mano, kad Lietuvos bankas, siekdamas apsaugoti smulkiuosius akcininkus, turėtų reikalauti pakeisti privalomo oficialaus siūlymo kainą, nes kyla pagrįstų įtarimų, kad siūloma kaina yra neteisinga.

„Iš Lietuvos Banko gavome atsakymą, kuriame priežiūros tarnyba nurodė, kad peržiūrės visas oficialaus pasiūlymo sąlygas, įskaitant kainą”, – Lietuvos banko atsakymą komentuoja L. Didžiulis. Priežiūros tarnybos rašte Investuotojų asociacijai nurodoma, kad, kaip ir teigė IA, pagal LR Vertybinių popierių įstatymą akcijų išbraukimo iš prekybos reguliuojamoje rinkoje iniciatorius privalo apie ketinimus informuoti rinkos dalyvius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *