Investuotojų asociacija apskundė A. Pažemecko sprendimą mokėti tantjemas „Žemaitijos piene“

Vilnius, spalio 18 d. Investuotojų asociacija teismui apskundė „Žemaitijos pieno“ pagrindinio akcininko Algirdo Pažemecko sprendimą išmokėti 749 tūkst. tantjemų valdybos ir stebėtojų tarybos nariams.

Telšių rajono apylinkės teismas spalio 12 dienos nutartimi pritaikė laikinąsias apsaugos priemones ir uždraudė vykdyti rugsėjo 16 dienos akcininkų sprendimo dalį, kuria nutarta mokėti tantjemas.

„Sprendimą dėl 35 tūkst. eurų metinių kaštų trauktis iš NASDAQ Vilnius biržos priėmusi priėmusi „Žemaitijos pieno“ valdyba turbūt nevertino, kad už tantjemų sumą įmonė galėtų likti listinguojama dar 20 metų. Taip pat galėtumėme pateikti daug argumentų, kad „Žemaitijos pieno“ vadovybė siekia sukurti vertę tik vienam akcininkui, todėl tantjemos yra padėka už A. Pažemecko nurodymų vykdymą“, – sakė V. Plunksnis.

Pasak jo, sprendimas apskųstas, nes Akcinių bendrovių įstatymas numato tik metinių tantjemų mokėjimą.

Nuo 2017 metų tantjemos bus apmokestinamos „Sodros“ mokesčiais.

„Žemaitijos pieno“ stebėtojų taryboje dirba šie A. Pažemecko deleguoti žmonės – Romusas Jarulaitis, A. Pažemecko sūnus Robertas Pažemeckas bei Gražina Norkevičienė. Tuo tarpu į valdybą išrinkti A. Pažemeckas, Marius Dromantas, Dalia Gecienė bei Ramūnas Dargis.