Už “Snoro” akcijas lėšas įmokėję investuotojai bylinėsis dėl draudimo išmokų

Investuotojų asociacijos nariai, įmokėję pinigus už taip ir neišleistas “Snoro” akcijas, bylinėsis dėl draudimo išmokų, kurios sudaro iki 100 tūkst. eurų asmeniui.

Tai numatanti Investuotojų asociacijos bei kelių neužregistruotos “Snoro” akcijų emisijos pirkėjų sutartis pasirašyta pirmadienį. Prie buriamos grupės kviečiami prisijungti ir kiti „Snorui“ pinigus įmokėję investuotojai.

“2011 metų lapkričio 22 dieną Lietuvos banko valdyba atsisakė užregistruoti “Snoro” akcijų emisiją, nes buvę “Snoro” akcininkai Vladimiras Antonovas ir Raimondas Baranauskas nėra nepriekaišingos reputacijos asmenys. Po to sėkmingas akcijų emisijos išplatinimas tapo neįmanomas, todėl “Snoras” privalėjo grąžinti pinigus juos įmokėjusiems investuotojams. Sieksime įrodyti teismams, kad pagal Europos Sąjungos direktyvas ir Lietuvos įstatymus šios lėšos yra indėlis, todėl už jas turi būti išmokėta draudimo išmoka”, – sakė advokatų profesinės bendrijos “Fort” advokatas Andrius Mamontovas.

Pasak jo, jei valstybės įmonė Indėlių ir investicijų draudimas bandys dirbtinai susiaurinti indėlio sąvoką, dėl jos išaiškinimo bus kreipiamasi į Europos Teisingumo teismą.

Indėlių ir investicijų draudimo įstatymas numato, kad indėlis, be kita ko, yra ir „kitų pinigų, į kuriuos indėlininkas turi reikalavimo teises, atsirandančias iš kredito įstaigos įsipareigojimo atlikti operacijas su indėlininko pinigais ar suteikti investicines paslaugas, suma“. „Į draudimo išmokas galės pretenduoti tik tie, kas kreipsis į teismą. Atsižvelgiant į tai, kad pavieniui bylinėtis – brangu, tikimės dar kartą suburti kelis šimtus investuotojų, jau dvejus metus neatgaunančių „Snore“ įšaldytų pinigų“, – sakė Investuotojų asociacijos direktorius Tomas Pilipavičius.

Jo teigimu, pagal įstatymus draudimo išmokos negali gauti didžiausi „Snoro“ akcijų emisijos pirkėjai – V. Antonovas (pasirašė akcijų už 200,483 mln. litų), R. Baranauskas (74,517 mln. litų) bei su jais siejamas „Jubilee Financial Products“ fondas (80,021 mln. litų).

Smulkieji investuotojai naujosios akcijų emisijos galėjo įsigyti už maždaug 25,061 mln. litų.

2011 metų lapkričio 16 dieną Lietuvos Vyriausybė nacionalizavo „Snoro“ akcijas, o lapkričio 22 dieną Lietuvos bankas atsisakė išduoti leidimą registruoti „Snoro“ įstatų pakeitimus dėl kapitalo didinimo. Lapkričio 24 dieną atšaukus „Snoro“ licenciją, banko klientai įgijo teisę gauti draudimo išmokas. Gruodžio 7 dieną „Snorui“ iškelta bankroto byla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *