Prašoma išmokėti draudimo išmoką už „Snore“ likusias neužregistruotos akcijų emisijos lėšas

Už pasirašytas bankrutavusio banko „Snoras“ akcijas pinigus sumokėję, tačiau akcijų taip ir negavę investuotojai prašo jiems išmokėti draudimo išmokas už „Snore“ dingusias lėšas.

Investuotojų asociacijos suburta 262 asmenų grupė, pirkusi „Snoro“ akcijų už 5,6 mln. litų, tokį prašymą pateikė valstybės įmonei Indėlių ir investicijų draudimas.

„2011 metų lapkričio 22 dieną Lietuvos bankui atsisakius užregistruoti akcijų emisiją, tolimesnis akcijų platinimas tapo neįmanomas. Lietuvos bankas yra viešai pranešęs, kad banko akcijas apmokėję asmenys įgijo teisę reikalauti, kad „Snoras“ jiems grąžintų už pasirašytas akcijas sumokėtas lėšas. Todėl teigiame, kad negrąžinti pinigai tapo indėliu, o 2011 metų lapkričio 24 dieną „Snorui“ atėmus veiklos licenciją, už juos turėjo būti išmokėta draudimo išmoka“, – sakė advokatų profesinės bendrijos „Fort“ advokatas Andrius Mamontovas.

Pasak jo, Indėlių ir investicijų draudimo atsisakius mokėti iki 100 tūkst. eurų siekiančias draudimo išmokas, dėl to bus kreipiamasi į teismą.

Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatyme numatyta, kad indėliu banke, be kita ko, laikomi indėlininko pinigai, į kuriuos indėlininkas turi reikalavimo teisę, atsirandančią iš kredito įstaigos įsipareigojimo atlikti operacijas su indėlininko pinigais.

Investuotojų asociacijos valdybos nario Tomo Pilipavičiaus teigimu, ankstesnėje byloje, kurioje buvo prašoma pripažinti „Snoro“ akcijų emisijos pirkėjų nuosavybės teisę į sumokėtus pinigus, kartu buvo nagrinėjams ir nusikaltimais kaltinamų „Snoro“ vadovų Vladimiro Antonovo ir Raimondo Baranausko pritraukto „Jubilee Financial Products“ valdomo Maltoje registruoto fondo „JFP Emerging Europe Momentum Fund“ prašymas grąžinti už akcijas sumokėtus 80 mln. litų

„Pagal įstatymą, pretenduoti į draudimo išmokas negali nei banko vadovai, nei finansiniai investuotojai, todėl bandymų prisišlieti prie smulkiųjų investuotojų daugiau nebebus“, – sakė T. Pilipavičius.

Pasak jo, kartu prarastų lėšų susigrąžinimo siekti norintys „Snoro“ akcijų emisijos pirkėjai turėtų kreiptis į Investuotojų asociaciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *