Bankrutuojančio banko „Snoras“ obligacijų bei indėlių sertifikatų pirkėjai bei kiti neapdrausti kreditoriai pinigų per bankroto procesą neatgaus, nebent pavyktų laimėti teisinius ginčus dėl neteisėtai perleisto „Snoro“ turto ar bylas dėl kreditorių eilės pagrįstumo. Tai rodo „Snoro“ bankroto administratoriaus paskelbta ataskaita, praneša Investuotojų asociacija.
Skelbiamais duomenimis, 2011 metų gruodžio 7 dieną koreguotas „Snoro“ turtas siekė 3,9 mlrd. litų, tuo tarpu patvirtinti Indėlių ir investicijų draudimo kreditoriniai reikalavimai, kurie dar gali išaugti – 4,053 mlrd. litų.
Tai reiškia, kad daugiau nei 17 tūkst. neapdraustų kreditorių, pareiškusių 2,449 mlrd. litų vertės reikalavimų, turtą pardavus už koreguotame balanse nurodytas vertes liktų be nieko.
Tikėtis bent dalies lėšų atgavimo būtų galima, jeigu „Snoro“ bankroto administratoriui pavyktų prisiteisti 492 mln. eurų, kurių reikalaujama iš buvusių „Snoro“ akcininkų Vladimiro Antonovo ir Raimondo Baranausko (tikėtina, kad šie asmenys didelės vertės turto savo vardu neturi).
„Snoro“ bankroto administratoriaus teigimu, įvairus turtas, įrašytas „Snoro“ ataskaitose kaip banko nuosavybė, anksčiau buvo perleistas ar įkeistas už trečiųjų šalių paskolas, tačiau tokie sandoriai nebuvo užfiksuoti „Snoro“ ataskaitose. Tikėtis atgauti dalį lėšų būtų galima, jeigu pavyktų nuginčyti neteisėtus sandorius ir atgauti prarastą turtą.
Brangus „Snoro“ administravimas taip pat tirpdo galimybes atgauti lėšas. Per beveik šešis mėnesius nuo 2011 metų gruodžio 7 dienos iki 2012 metų gegužės 31 dienos „Snoras“ gavo 45 mln. litų įplaukų, tačiau išleido 106 mln. litų. Tikėtina, kad „Snoro“ bankroto administravimas bus brangesnis nei analogiški procesai kitose šalyse, nes vien per pusmetį išlaidos sudarė 2,7 proc. koreguoto banko turto.
Todėl pagrindine „Snoro“ kreditorių viltimi lieka teisminiai procesai, kuriais siekiama pripažinti, kad privilegijuota Indėlių ir investicijų draudimo padėtis kreditorių sąraše – nepagrįsta.