Investuotojų asociacijos suvienyti ekspertai teiks išvadas aktualiomis visuomenei temomis

Veiklą pradeda Investuotojų asociacijos įsteigtas Kompetencijų centras, suvienysiantis šalies ekonomistus, kurie teiks mokslinėmis išvadomis pagrįstas rekomendacijas Vyriausybei bei Seimui.

„Pagrindinė Investuotojų asociacijos misija – smulkiųjų investuotojų švietimas ir jų teisių gynimas. Tačiau pastebėjome, kad Lietuvoje trūksta institucijos, kuri analizuotų iškylančias problemas ir teiktų pasiūlymus, kurie atspindėtų ne siauros interesų grupės, bet ekonomiškai pagrįstus ir visuomenei naudingus sprendimus. Tikimės, kad šią spragą užpildys susivieniję skirtingų sričių bei pažiūrų ekspertai“, – sakė Kompetencijų centro idėjos autorius, Investuotojų asociacijos valdybos narys Vaidotas Rūkas.

Prie Kompetencijų centro veiklos šiuo metu sutiko prisidėti apie 30 ekonomikos, finansų bei kitų sričių specialistų. Išnagrinėjęs problemą, Kompetencijų centras viešai skelbs ne tik rekomendacijos išvadą, bet ir prielaidas, skaičiavimus, siūlomo sprendimo privalumus ir trūkumus.

„Matau, kad tai bus galimybė prisidėti prie Lietuvai aktualių problemų sprendimo. Šiandien nemažai sprendimų priimama neatlikus net minimalaus modeliavimo ar skaičiavimų, o tokia praktika kelia grėsmę, kad bus priimti visuomenei žalingi sprendimai. Gerai, kad palaipsniui formuosis nepriklausoma ekspertų bendrija, kuri bandys formalizuotai pažvelgti į aktualiausius šiandienos ekonomikos iššūkius“, – sakė prie Kompetencijų centro veiklos sutikusi prisidėti ekonomistė Violeta Klyvienė.

Per pirmąjį susitikimą buvo pasiūlyta ekspertams panagrinėti tokias temas – valstybės investicinių projektų kaštų ir naudos analizė, istorinių valstybės investicijų analizė, savivaldybių administracinių kaštų analizė, galimybė dalį valstybės funkcijų pavesti atlikti verslui, konkrečios idėjos, kaip Lietuvą paversti finansų centru bei kitos. Sutarta, kad šiuo metu aktualiausia ir pirmoji bus nagrinėjama Vilniaus šilumos tinklų nuomos sutartis.

Prie Kompetencijų centro veiklos šiuo metu sutiko prisidėti (abėcėlės tvarka) – Rokas Bancevičius, Matas Bisigirskas, Marius Čiuželis, Šarūnas Eirošius, Donatas Frejus, Marijus Kalesinskas, Valdemaras Katkus, Darius Klimašauskas, Violeta Klyvienė, Diana Korsakaitė, Petras Kudaras, Raimondas Kuodis, Lukas Macijauskas, Nerijus Mačiulis, Laima Martinkutė, Žygimantas Mauricas, Teodoras Medaiskis, Rūta Medaiskytė, Artūras Milevskis, Tadas Povilauskas, Daiva Rakauskaitė, Justas Šaltinis, Diana Ūselytė, Algimantas Variakojis, Mindaugas Žilionis ir Investuotojų asociacijos valdybos nariai. Taip pat laukiama, kad Kompetencijų centrui pradedant veiklą, prie jo prisijungs ir daugiau ekspertų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *