Investuotojų asociacija prašo Ūkio banko bankroto administratoriaus peržiūrėti nenaudingus sandorius

Smulkiuosius rinkos dalyvius vienijanti Investuotojų asociacija kreipėsi į bankrutuojančio Ūkio banko bankroto administratorių, prašydama imtis veiksmų ir peržiūrėti visus nenaudingus Ūkio banko sandorius, sudarytus prieš banko žlugimą.

„Akivaizdu, kad prasta Ūkio banko padėtis – ne vienos blogos nakties rezultatas. Rinkoje visuomet sklandė daug gandų apie tamprius banko ryšius bei galimai nenaudingus sandorius su pagrindinio Ūkio banko akcininko Vladimiro Romanovo tiesiogiai ir netiesiogiai kontroliuojamomis įmonėmis, todėl prašome, kad bankroto administratorius visa tai ištirtų“, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos narys Tomas Pilipavičius.
Jo teigimu, smulkiųjų banko kreditorių bei akcininkų viltys atgauti bent dalį prarastų lėšų nėra didelės, tačiau didelė dalis į Investuotojų asociaciją besikreipiančių investuotojų nori paprasčiausio teisingumo.
„Tiek „Snoro“, tiek Ūkio banko istorijos sumažino investuotojų tikėjimą finansinėmis ataskaitomis, kuriose pateikiami pelnai bei turto vertės dažnai neatitinka tikrovės. Pasitikėjimui atstatyti reikalingas ypač kruopštus bankroto administratorių darbas, atgaunant kuo daugiau turto kreditoriams“, – teigė T. Pilipavičius.
Į Investuotojų asociaciją šiuo metu jau kreipėsi daugiau kaip trisdešimt Ūkio banko investuotojų, norinčių kartu ginti savo teises.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *