Teisme – beveik 200 asmenų ieškinys dėl pavėluotų “Snoro” draudimo išmokų

Neužregistruotų „Snoro” akcijų pirkėjai teisme reikalauja palūkanų už per vėlai išmokėtas draudimo išmokas.
Vilniaus apylinkės teismas priėmė nagrinėti bylą, kurioje Investuotojų asociacijos suburti 184 ieškovai reikalauja jiems išmokėti 417,2 tūkst. eurų.
„Valstybės įmonė Indėlių ir investicijų draudimas šioje istorijoje ilgą laiką įrodinėjo, kad draudimo išmokų mokėti nereikia, todėl žmonėms teko bylinėtis net šešerius metus ir teisybė buvo pasiekta tik įsikišus Europos Sąjungos Teisingumo Teismui (ESTT). Manome, kad savo pinigais negalėję disponuoti žmonės turi teisę gauti palūkanas“, – sakė
Investuotojų asociacijos direktorius Tomas Pilipavičius.
Pasak jo, prašoma priteisti po 5 proc. palūkanų už 5 metus, iš viso 25 proc. nuo išmokėtų
draudimo išmokų.
2018 metų liepą Lietuvos Aukščiausiasis Teismas padėjo tašką ginčuose ir nusprendė, kad neužregistruotos „Snoro“ akcijų emisijos pirkėjai turi teisę gauti draudimo išmokas. Tai padaryta po kovą priimto ESTT sprendimo, kuriame konstatuota, kad gyventojams, kurie įmokėjo lėšas už neišleistas „Snoro“ akcijas bei obligacijas, gali būti taikoma tiek Europos Sąjungos (ES) direktyva dėl investicijų, tiek direktyva dėl indėlių apsaugos.
Investuotojų asociacijos suburtiems investuotojams atstovauja advokatų kontora „Fort“, besispecializuojanti su Europos Sąjungos (ES) teise susijusiose bylose.
Naują akcijų emisiją „Snoras“ platino 2011 metais, tačiau lėšas už akcijas įmokėję investuotojai jų negavo, nes bankui buvo paskelbtas bankrotas. Po to investuotojai ne vienerius metus bylinėjosi teismuose ir draudimo išmokas gavo tik 2018 metų antrąjį pusmetį.

  1. Juozas rašo:

    Ar bus buriama grupė, kuri bylinėtūsi dėl palūkanų už neįsigaliojusias Snoro obligacijas.

  2. Algirdas rašo:

    2011 m. buvau įsigijęs Snoro akcijų ,kurias Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr.1329 buvo paimtos visuomenės poreikiams ,tačiau buvo pažadėta už jas atsiskaityti dar tais pačiais metais.Iki šiol neturiu informacijos apie mano turėtų akcijų (ar kompensacijos už jas) likimas.Noriu paklausti Jus ,kur galėčiau kreiptis ,kad sužinoti smulkesnę informaciją apie tai ir ar yra galimybių kada nors atgauti savas lėšas ? Su pagarba

  3. Arturas rašo:

    Sveiki, kada turėtume sulaukti naujienų Snoro palūkanų byloje?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *