“Žemaitijos pieną” auditavusiai “Grant Thornton” auditorei stabdomas pažymėjimo galiojimas

Vilnius, vasario 27 d. Vieną didžiausių Lietuvos pieno perdirbimo bendrovių „Žemaitijos pienas“ auditavusiai „Grant Thornton Baltic“ pareikštas įspėjimas, o auditorei Laimei Jablonskienei nuo kovo 16 dienos stabdomas auditoriaus pažymėjimo galiojimas.

Tokius sprendimus priėmė Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnyba, į kurią dar 2017 metų vasario 10 dieną kreipėsi Investuotojų asociacija.

„Grant Thornton Baltic“ auditorė L. Jablonskienė auditavo tiek „Žemaitijos pieną“, tiek jo pagrindinio akcininko Algirdo Pažemecko valdomas įmones „Žemaitijos pieno investicija“ bei „Klaipėdos pienas“.

„Žemaitijos pienas“ vertino, kad A. Pažemecko įmonių skolos negrįš ir jas nurašė, o tų įmonių ataskaitose apie tariamas problemas nebuvo užsimenama. Lietuvos bankas atskleidė, kad „Žemaitijos pienas“ nepagrįstai nurašė 3,6 mln. eurų gautinų sumų iš „Klaipėdos pieno“ ir „Žemaitijos pieno investicijos“. Taip pat nustatyta, kad “Žemaitijos pienas“ nepagrindė 4,676 mln. eurų fermentinių sūrių vertės sumažinimo.

Investuotojų asociacijos nuomone, tokių manipuliacijų tikslas buvo dirbtinai sumažinti „Žemaitijos pieno“ akcijų kainą prieš vėliau sekusį bandymą trauktis iš NASDAQ Vilniaus biržos. 2015 metais „Žemaitijos pienas“ gavo 149 mln. eurų pajamų ir uždirbo 6 mln. eurų pelno, tačiau atmetus su A. Pažemecko įmonėmis susijusius nurašymus, tikrasis pelnas turėjo siekti apie 10 mln. eurų.

Sulaukęs investuotojų kritikos, A. Pažemeckas „Žemaitijos pieno“ ataskaitų už 2017 metus auditui jau pasirinko “didžiojo ketverto“ audito bendrovę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *