Teisme – dar beveik 70 “Snoro” indėlio sertifikatų pirkėjų prašymas grąžinti pinigus

Beveik 70 bankrutuojančio „Snoro“ indėlio sertifikatų pirkėjų prašo teismo grąžinti jų sumokėtus pinigus, praneša Investuotojų asociacija.

„Jau po „Snoro“ bankroto paaiškėjo, kad Lietuvos bankas buvo uždraudęs „Snorui“ mokėti didesnes palūkanas už indėlius, todėl „Snoras“ pasitelkė naują instrumentą – indėlio sertifikatą, kurį banko skyriuose žmonėms pateikinėjo kaip „tokį pat“ indėlį, tik su didesne grąža. Daugelis žmonių turėtus terminuotus indėlius iškeitė į sertifikatus, kurie, pasak „Snoro“ darbuotojų, nesiskiria nuo indėlių“, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos narys, advokato padėjėjas Dominykas Vanhara.
Pasak jo, akivaizdu, kad paprasti, dažnai vyresnio amžiaus žmonės buvo suklaidinti žodžių žaismo – juk “indėlio sertifikatas“ turėtų liudyti, jog žmogus turi indėlį.
D. Vanharos teigimu, akivaizdžiai klaidino ir „Snoro“ pateiktuose dokumentuose esančios nuorodos į tai, kad „Snoro“ įsipareigojimai klientui yra drausti Indėlių ir investicijų draudime.
„Dabar „Snoras“ bando tvirtinti, kad indėlio sertifikatai nėra draudžiami, tačiau tą žinodami iš karto, žmonės būtų investavę į „Snoro“ obligacijas, kurios paprastai siūlė kur kas didesnę grąžą nei sertifikatai“, – sakė D. Vanhara.
Ieškinyje teigiama, kad šiurkščiai suklaidinti „Snoro“ klientai nebuvo informuoti apie akivaizdų interesų konfliktą – „Snoras“ platino savo paties vertybinių popierių emisijas, o taip pat tai, kad indėlio sertifikatus „Snoras“ platino dėl indėlių palūkanų apribojimo. Didžioji didžioji dalis sutartis su klientais sudariusių darbuotojų neturėjo finansų maklerio licencijos ir teisės teikti patarimus dėl lėšų investavimo ir pasirašyti tokias sutartis.
„Todėl prašome taikyti restituciją, pripažinti sudarytas sutartis negaliojančiomis ir „Snoro“ klientams išmokėti draudimo išmokas“, – sakė D. Vanhara.
Ieškinį Vilniaus apygardos teismui pateikė 67 žmonės, prašantys grąžinti 1,541 mln. litų.
„Šiuo metu toliau buriame „Snoro“ indėlio sertifikatų pirkėjų grupę – apgauti žmonės dėl pinigų grąžinimo per teismą turėtų kreiptis į Investuotojų asociaciją“, – teigė D. Vanhara.
Jo astovaujami „Snoro“ indėlio sertifikatų savininkai rugsėjį pasiekė pergalę Vilniaus apygardos teisme, kuris pripažino jų teisę gauti draudimo išmokas.
Kreiptis į Investuotojų asociaciją galima elektroniniu paštu info@investuotoju.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *