Smulkieji akcininkai sveikina SBA sprendimą padidinti kainą už „Klaipėdos baldų“ akcijas

Koncerno SBA sprendimas be teisinių ginčų padidinti už iš biržos besitraukiančių „Klaipėdos baldų“ akcijas siūlomą kainą daugiau kaip 40 proc. – smulkiųjų akcininkų pergalė, mažinanti ir investicijų į kitas delistinguoti galinčias įmones riziką.

“Sveikiname SBA sprendimą padidinti akcijų kainą – tai aiškiai parodo, kad anksčiau buvo bandoma pasipelnyti smulkiųjų sąskaita ir pigiai supirkti jų akcijas. Nepaisant to, kad už “Klaipėdos baldus” siūloma kaina ir dabar yra kiek mažesnė už akcijų buhalterinę vertę, tikėtina, kad pasiūlius premiją ginčų bus išvengta ir SBA gales koncentruotis į gamybą, o smulkieji – ieškoti naujų investicijų galimybių. Stambiems kitų įmonių akcininkams, galvojantiems apie delistingavimą, tai turėtų būti aiškus signalas, kad už akcijas siūloma kaina turi būti sąžininga”, – sake Investuotojų asociacijos valdybos narys Vaidotas Rūkas.

“SBA furniture group”, anksčiau valdžiusi 80 proc. “Klaipėdos baldų“, antradienį pranešė, kad už 1,1 mln. eurųįsigijo dar 5 proc. “Klaipėdos baldų“ akcijų iš „KJK Baltic Fund“, o smulkiesiems akcininkams taip pat siūlys fondui sumokėtą kainą – po 2,83 euro už akciją. Kainos padidinimas, jeigu į pasiūlymą atsilieptų visi akcininkai, SBA grupei iš viso gali kainuoti beveik 4,4 mln. litų.

Pirminis pasiūlymas (2 eurai už akciją) „Klaipėdos baldus“ vertino 52,3 mln. litų, nors vien SBA grupės skolos2013 m. rugsėjo pabaigoje siekė 52,7 mln. litų, o nuosavas kapitalas – 83,8 mln. litų. Nauja kaina „Klaipėdos baldai“ vertinami 74 mln. litų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *