Likdamas biržoje „Žemaitijos pienas“ turėtų pradėti laikytis taisyklių ir dirbti visiems akcininkams

Vilnius, gruodžio 7 d. Investuotojų asociacija sveikina pieno perdirbimo įmonės „Žemaitijos pieno“ vadovybės siūlymą likti NASDAQ Vilnius biržoje, tačiau primena, kad listingavimo tikslas turi būti visų akcininkų vertės didinimas.

„Žemaitijos pienas“ antradienį paskelbė gruodžio 29 d. rengiantis akcininkų susirinkimą, kuriame bus balsuojama dėl rugpjūčio 26 d. akcininkų sprendimų dėl delistingavimo nebevykdymo, “nebent dėl šių klausimų būtų priimti nauji bendrovės visuotinio akcininkų susirinkimo sprendimai”.

“Ir toliau atidžiai stebėsime “Žemaitijos pieno” vadovybės veiksmus ir reikalausime atsakomybės. Kol kas žinių, kaip sekasi ieškoti “Žemaitijos pieno” akcininko Algirdo Pažemecko įmonėse “dingusių” 4 mln. eurų,, neturime, bet tikimės, kad nurašytos paskolos bus sugrąžintos“, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis.

Pasak jo, listingavimas NASDAQ Vilnius biržoje suteikia daug pareigų, kurių „Žemaitijos pienas“ ne visuomet laikėsi. „Stebint veiksmų visumą panašu, kad iki šiol „Žemaitijos pieno“ vadovybės tikslas buvo padėti A. Pažemeckui kuo pigiau supirkti smulkiųjų akcininkų akcijas, o ne didinti visų akcininkų nuosavybės vertę“, – sakė V. Plunksnis.

„Žemaitijos pieno“ akcijų kaina, smulkiesiems akcininkams pradėjus priešintis bendrovės delistingavimui, įskaitant išmokėtus dividendus, yra išaugusi daugiau kaip 50 proc.