Lietuvos bankui siūlome tobulinti Lietuvos finansų teisę

Investuotojų asociacijos valdybos narys dr. Laurynas Didžiulis dalyvavo Lietuvos Banko kuruojamoje Vartotojų ir bankų taryboje, kurios siekis – skatinti vartotojų atstovų ir bankų dialogą.

Susitikime diskutuota apie Lietuvos Banko specialistų pristatytas teisės aktų projektų gaires. Dr. Laurynas Didžiulis susitikime akcentavo poreikį užtikrinti teisės aktų kokybę, atkreipė dėmesį į konkrečias problemas ir teikė pastabas bei pasiūlymus. Vienas IA atstovo pateiktų pasiūlymų yra susijęs su bankinių pavedimų mokėjimų baigtinumu, nes šiuo metu teisės aktuose (išskyrus mokesčių teisės aktus) nėra konkrečiai nurodyta kada baigtas mokėjimas ir prievolė atsiskaityti už prekes ar paslaugas ar tiesiog gražinti skolą – nuo to momento kai skolininko mokamos lėšos pasiekia kreditoriaus banką ar nuo to momento kai jos pasiekia kreditoriaus banko sąskaitą.

 

Investuotojų asociacija pabrėžė, kad Lietuvos teisinį reguliavimą būtina padaryti aiškesnį ir priartinti prie Europos Teisingumo Teismo praktikos, pagal kurią mokėjimas laikomas baigtu nuo to momento, kai lėšos pasiekia kreditoriaus banko sąskaitą.

Investuotojų asociacija susitikime pateikė ir daugiau pasiūlymų, kaip racionaliai ir kokybiškai perkelti Europos Sąjungos teisės aktus į nacionalinę teisę. „IA manymu, dalies investuotojų apsaugos problemų ir teisės aktų pažeidimų galima būtų išvengti, jei teisės aktų kokybei būtų skiriamas kur kas didesnis dėmesys ir būtų vengiama fragmentiškos, skubotos bei nesistemingos teisėkūros“ – teigia IA valdybos narys L. Didžiulis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *