Investuotojų asociacija susitarė su „Ignitis grupe“ dėl sąžiningos kainos už ESO ir „Ignitis gamybos“ akcijas

„Ignitis grupės“ sprendimas už iš biržos besitraukiančių ESO ir „Ignitis gamybos“ akcijas pasiūlyti didesnę kainą, negu buvo planuojama 2019 m. lapkričio mėnesį, siūlyti dividendus ir atitinkamai suteikti akcininkams teisę įsigyti „Ignitis grupės“ akcijų norima apimtimi, kai grupė šį rudenį darys viešąjį akcijų siūlymą (IPO) – akcininkams vertingas Investuotojų asociacijos, atstovaujančios smulkiųjų akcininkų interesus, ir „Ignitis grupės“ bendro darbo rezultatas.

„Tai reikšminga premija smulkiesiems investuotojams nuo pirminio „Ignitis grupės“ pasiūlymo. Ypač vertiname susitarimą, kuris smulkiesiems investuotojams užtikrins galimybę „Ignitis grupės“ pirminio viešojo siūlymo metu pirmumo teise įsigyti akcijų“, – teigė Investuotojų asociacijos valdybos narė Sigita Pranckėnaitė. Pasak jos, Investuotojų asociacija palaiko „Ignitis grupės“ siekį listinguoti visą grupę ir tiki, kad toks energetikos milžinės žingsnis turės teigiamą poveikį Baltijos biržai.

Šiuo metu paskelbtos cirkuliarų kainos: 0,880 eurų už ESO ir 0,640 eurų už „Ignitis gamybos“ akcijas. Dividendams „ESO“ skirs 0,076 eurų akcijai, o „Ignitis gamyba“ – 0,056 eurų. Planuojama  Ignitis grupės“ akcijų, kurias akcininkai galės įsigyti, suma bus lygi  akcininko turėtam akcijų kiekiui, padaugintam iš šių metų sausį paskelbtos už ESO ir „Ignitis gamybos“ akcijas siūlomos mokėti kainos, prie jos pridedant 2020 metais už 2019 metus išmokėtų dividendų sumą, proporcingą akcininko turėtam akcijų skaičiui. Šias „Ignitis grupės“ akcijas smulkieji ESO ir „Ignitis gamybos“ akcininkai galės įsigyti už tokią pačią kainą, kaip ir visi kiti bendrovės IPO dalyviai.

Investuotojų asociacijos skaičiavimais, visiems smulkiesiems ESO ir „Ignitis gamybos“ akcininkams tai atneš papildomus 5,5 mln. eurų už akcijas, dar apie 4,6 mln. eurų akcininkai gali tikėtis iš dividendų. 2019 m. spalio 31 d. duomenimis, ESO reguliuojamo turto vertė siekė 1,6 mlrd. eurų, todėl atėmus skolas akcijų kaina Investuotojų asociacijos skaičiavimais turėjo siekti 997 mln. eurų, arba 1,114 eurų už akciją. Tuo tarpu „Ignitis grupė“ už ESO akcijas preliminariai siūlė 0,788 eurų už akciją. Tuo tarpu už „Ignitis gamybos“ akcijas preliminariai siūlė 0,595 eurų už akciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *