Investuotojų asociacija skelbia rizikingiausias įmones NASDAQ OMX Vilnius biržoje

Įmonių veiklos rizikos tyrimą atlikusi Investuotojų asociacija skelbia, kad didžiausios rizikos įmonių grupei NASDAQ OMX Vilnius biržoje priklauso 9 bendrovės – „Limarko“ laivininkystės kompanija, „Lietuvos jūrų laivininkystė“, „Dvarčionių keramika“, „Agrowill Group“, „Alita“, „Anykščių vynas“, „Utenos trikotažas“, „Gubernija“ bei „Vilniaus degtinė“.

„Viena iš mūsų veiklų – įspėti investuotojus apie gresiančius pavojus, todėl remdamiesi Altmano modeliu, kuriame naudojami balanso duomenys apie turtą bei įsipareigojimus, taip pat įmonių  pajamas ir jų pelningumą, atlikome įmonių veiklos rizikos skaičiavimus. Tai nereiškia, kad  pavojaus zonoje esančios įmonėms iš tiesų nutiks blogiausias scenarijus, tačiau tokia rizika  egzistuoja ir investuotojai turėtų ją vertinti“, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos narys  Vaidotas Rūkas.

Jo teigimu, likvidžiausios iš pavojaus zonoje esančių įmonių yra „Agrowill Group“ akcijos, o pati  įmonė dar mažiausiai vienerius metus turi apsaugą nuo kreditorių, nes jai iškelta restruktūrizavimo  byla. Vilniaus apygardos teismas priėmė nutartį restruktūrizavimo bylą iškelti ir “Dvarčionių  keramika“, nepaisant pagrindinio kreditoriaus „Swedbank“ priešinimosi. „Swedbank“ taip pat  kredituoja finansinių sunkumų patiriančias „Alitą“ bei jos valdomą „Anykščių vyną“ bei „Utenos  trikotažą“. Laivininkystės bendrovės šiuo metu nedemonstruoja gerų finansinių rezultatų, jas slegia  nemaža paskolų našta.

Tarp bendrovių, kurių veiklos rizika mažiausia, pateko 13 įmonių: „TEO LT“, „Klaipėdoa  nafta“, „Apranga“, „Vilniaus baldai“, Lietuvos dujos“, „Žemaitijos pienas“, „Klaipėdos  baldai“, „Pieno žvaigždės“, Panevėžio statybos trestas, „Linas Agro Group“, „Rokiškio  sūris“, „Invalda LT“ bei „City Service“.

„Aukšta įmonės veiklos rizika dar nereiškia, kad įmonės akcijos negali atnešti pelno, tačiau mažiau  patirties turinčiam investuotojui tokių investicijų patariama vengti. Lygiai taip pat investuojant  reikia atsižvelgti ne tik į įmonės saugumą, bet ir į akcijų vertinimą, nes ir pačios saugiausios įmonės  akcijos gali būti brangios“, – teigė V. Rūkas.

Vidutinės rizikos grupei priskirtos Vilkyškių pieninė, „Linas“, „Lietuvos energijos  gamyba“, „Grigiškės“, „Snaigė“, „Litgrid“ bei „Lesto“ ir „Kauno energija“.

Investuotojų asociacija ketina įmonių veiklos rizikos vertinimą atnaujinti kas ketvirtį, paskelbus naujus įmonių finansinius duomenis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *