Investuotojų asociacija kreipėsi į AB “Klaipėdos baldai“

Investuotojų asociacija kreipėsi į AB „Klaipėdos baldai” su prašymu paaiškinti valdybos sprendimą, kuriuo nuspręsta siūlyti delistinguoti įmonę bei skaičiavimus, pagrindžiančius siūlomą akcijų supirkimo kainą.

Žemiau pateiktas Investuotojų asociacijos laiško AB „Klaipėdos baldai” turinys:

Investuotojų asociacija yra įsteigta 2009 metais ir yra didžiausia smulkiuosius investuotojus vienijanti organizacija Lietuvoje – turinti daugiau narių, nei AB „Klaipėdos baldai“ – akcininkų. Pagrindinė veikla – nemokamų renginių nariams apie finansų rinkas organizavimas, siekiant paskatinti finansinio raštingumo didėjimą. Taip pat stengiamės atkreipti investuotojų dėmesį į jiems nepalankius stambiųjų investuotojų veiksmus, o esant kraštutiniams atvejams – kreipiamės į teismą, siekdami apginti smulkiųjų interesus. 2010-2011 m. mūsų suburta 164 akcininkų grupė pasiekė, kad Rusijos koncernas „Eurochem“ padidintų už AB „Lifosa“ akcijas privalomojo išpirkimo metu pasiūlytą kainą beveik 15 proc., ir smulkiesiems investuotojams papildomai išmokėtų 5,663 mln. litų.

Esame šokiruoti AB „Klaipėdos baldai“ valdybos sprendimu siūlyti tik vienam akcininkui naudingą sprendimą delistinguoti bendrovės akcijas iš NASDAQ OMX Vilnius vertybinių popierių biržos ir pasiūlyti „preliminarią“ kainą – apie 2 eurus už akciją. Esame nustebę, kad AB „Klaipėdos baldai“ valdyba visą bendrovę įvertino 52,3 mln. litų, kai vien koncerno SBA grupės įmonių skolos „Klaipėdos baldams“ 2013 m. rugsėjo pabaigoje siekė daugiau – 52,7 mln. litų.
„Klaipėdos baldų“ valdybos vertinimo absurdiškumą parodo ir tai, kad 2013 m. pabaigoje “Klaipėdos baldų“ trumpalaikis turtas viršijo visus įsipareigojimus 42,3 mln. litų. Tai reiškia, kad AB „Klaipėdos baldų“ ilgalaikis turtas bei verslas įvertinti vos 10 mln. litų.

Esame įsitikinę, kad vos 2013 m. liepą AB „Klaipėdos baldai“ valdybos pirmininku tapęs Gintautas Vitkevičius gerai žino, kiek kainuoja tokio lygio fabrikų statyba, nes anksčiau ketverius metus vadovavo plyname lauke pastatytam SBA baldų fabrikui Visagine – UAB “Visagino linija”, į kurį investuota 73,5 mln. litų. Akivaizdu, baldų fabriko statyba Klaipėdoje gali kainuoti ne mažesnius pinigus.

Aukščiau paminėti duomenys rodo, kad vien „Klaipėdos baldų“ likvidacinė vertė yra didesnė nei už įmonę siūlomi 52,3 mln. litų, ir ši vertė išliktų didesnė net jei Švedijos koncernas “Ikea” nutrauktų užsakymus ir fabriko pastatus, įrengimus bei teritoriją tektų parduoti. Manome, kad užimdami listinguojamos įmonės valdybos narių pareigas, tą puikiai suprantante ir Jūs.

Tačiau esame įsitikinę, kad “Ikea” nenutrauks užsakymų gerai dirbančiam tiekėjui (nebent Švedijos koncernui nepriimtinas smulkiųjų akcininkų diskriminavimas), todėl reikia vertinti ir AB “Klaipėdos baldai” verslą. Nors AB “Klaipėdos baldai” pelningumas ir atsilieka nuo panašių įmonių (kiek tiekdamos žaliavas ir nupirkdamos produkciją uždirba SBA įmonės, geriau žinote Jūs), už akcijas pasiūlyti santykiniai rodikliai – juokingi. Bankas “Finasta” yra paskelbęs vertinimą, kad normalizavus AB “Klaipėdos baldai“ apyvartinį kapitalą pagal tai, kokiu tempu kitiems tiekėjams moka „Ikea“, už akcijas pasiūlyta vos 2 EBITDA.

Pasiūlykite koncernui SBA parduoti AB “Klaipėdos baldai” kad ir už dvigubai didesnį vertinimą – 4 EV/EBITDA – tikėtina, kad Jus iškart atleis iš darbo už akcininkui vertės nekuriančius pasiūlymus pigiai parduoti įmonę. Primename, kad dirbate visiems akcininkams ir turite siekti, kad teisingą kainą už akcijas gautų ir smulkieji akcininkai, o ne jų sąskaita pasipelnytų vienas asmuo.

Investuotojų asociacija yra AB „Klaipėdos baldai“ akcininkė  ir siekdami, kad kiti „Klaipėdos baldų“ akcininkai suprastų, kad jiems siūloma pigiai parduoti akcijas arba likti su nelistinguojamais vertybiniais popieriais, pateikiame klausimus 2014 m. sausio 30 d. vyksiančiam akcininkų susirinkimui.

Taip pat prašome pateikti AB „Klaipėdos baldai“ sausio 3 d. valdybos sprendimą, kuriuo nuspręsta siūlyti delistinguoti įmonę bei skaičiavimus, pagrindžiančius siūlomą akcijų supirkimo kainą. Taip pat prašome pateikti paskutinį AB „Klaipėdos baldai“ turimą akcininkų sąrašą. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *