“Ignitis grupės” debiutas biržoje – istorinis įvykis Lietuvos kapitalo rinkoje

Vilnius, spalio 2 d. Lietuvos energetikos bendrovės “Ignitis grupė” debiutas biržoje tapo istoriniu įvykiu Lietuvos kapitalo rinkoje, teigia Investuotojų asociacija.

“Nepaisant to, kad akcijų platinimas įvyko ties žemutine anksčiau indikuota kainos riba, galime pasidžiaugti, kad “Ignitis grupė” tapo vertingiausia Baltijos šalyse listinguojama bendrove, o jos akcijos neabejotinai bus likvidžiausios biržoje”, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos narė Sigita Pranckėnaitė.

Pasak jos, “Ignitis grupės” akcininkais tapo nemažai investuotojų, kurie anksčiau nesidairė Baltijos šalyse, todėl ilgesniu laikotarpiu tai padidins dėmesį ir kitiems emitentams.

“Ignitis grupė” paskelbė, kad per pirminį viešąjį akcijų siūlymą (IPO) pritraukė 450 mln. eurų, naujiems akcininkams parduodama 20 mln. akcijų.

“Tai – didžiausias IPO Baltijos šalyse ir tikiuosi, kad tai paskatins kitų valstybės valdomų ir privačių bendrovių listingavimą”, – sakė S. Pranckėnaitė.

2018 metais į Estijos biržą atėjusi uosto bendrovė “Tallinna Sadam” pritraukė beveik 150 mln. eurų. 

“Reikia pasidžiaugti, jog “Ignitis grupės” siūlymas į rinką pritraukė naujų mažmeninių investuotojų iš Lietuvos, nors tai ir neprilygo 13 tūkst. investuotojų į Talino uostą”, – sakė S. Pranckėnaitė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *