IA siekia buvusių Ūkio banko akcininkų žalos atlyginimo

Bankrutavus AB Ūkio bankas,  Investuotojų asociacija (IA) gavo nemažai užklausų dėl galimų minėto banko pažeidimų. Todėl IA subūrė grupę nukentėjusių investuotojų, kurieturėjo akcijų ir jų nepardavė iki banko veiklos sustabdymo dienos.

IA nuomone, emitentas Ūkio bankas parengė klaidingas finansinesataskaitas, kurias tuo pačiu tikėtina aplaidžiai auditavo audito kompanija. IA parengė grupės ieškinį, kurį su pretenzija privaloma Civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka jau yra išsiuntusi atsakovams ir jau pradėjo pirmą bylą pagal grupės ieškinio taisykles. „Šiuo metu yra laukiama atsakovų atsakymų į jiems pateiktą pretenziją. Jei atsakymo laiku nesulauksime ar šis atsakymas bus Investuotojų asociacijai ar grupės ieškovams nepriimtinas, IA pateiks grupės ieškinį Kauno apygardos teismui“- informacija apie proceso eigą dalinasi Investuotojų asociacijos valdybos narys Dominykas Vanhara.

Astovaudama investuotojų interesus, IA tikisi apginti smulkiųjų Ūkio banko akcininkų teises ir teisėtus interesus. „Šie akcininkai buvo suklaidinti neteisingų Ūkio banko finansinių ataskaitų, už kurių neteisingumą turi prisiimti atsakomybę ir jas netinkamai auditavusi audito kompanija“ – teigia D. Vanhara. Investuotojų asociacija siekia, kad būtų priteista ir atlyginta akcininkų patirta žala.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *