Finansinės paramos pačios įmonės akcijų įsigijimui teikimas gali pažeisti smulkiųjų interesus

Siūlymas leisti įmonėms teikti finansinę pagalbą jų pačių akcijų įsigijimui, gali pažeisti smulkiųjų investuotojų interesus, praneša Investuotojų asociacija.

Šiuo metu Seime yra užregistruoti Akcinių bendrovių įstatymo pakeitimai, kuriuos priėmus, bus panaikintas dabar egzistuojantis draudimas teikti bet kokią finansinę pagalbą asmenims, kurie siekia įsigyti tos bendrovės akcijų (suteikti paskolą ar užtikrinti prievolių įvykdymą bankams.

“Manome, kad siūlomi pakeitimai naudingi tik stambiesiems akcininkams, kurie įgaus dar vieną papildomą galimybę naudotis įmonės lėšomis tos pačios įmonės akcijų pirkimui – tai kenks tiek pačių bendrovių, tiek jų smulkiųjų akcininkų interesams”, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos narys Dominykas Vanhara.

Pasak jo, siūlomos pataisos yra ydingos, nes finansinė pagalba bendrovės akcijoms įsigyti gali būti teikiama ir specialiai tam įsteigtai įmonei, turinčiai minimalų 10 tūkst. litų kapitalą.

„Tokiu atveju stambiųjų akcininkų sprendimu tokiai bendrovei būtų suteikiama kelių šimtų tūkstančių, milijonų ar net dešimčių milijonų litų paskola, kuri būtų išleidžiama perkamos įmonės akcijų įsigijimui. Smukus akcijų vertei ir sandoriui nepavykus, tokia kito turto neturinti bendrovė bankrutuotų ir gautos paskolos negrąžintų“, – sakė D. Vanhara.

Jo teigimu, siūlymo iniciatorių nurodytas motyvas, kad pakeitimai paskatintų investicijas Lietuvoje, yra akivaizdžiai neteisingas.

„Akivaizdu, kad tie, kas investuoja nuosavas lėšas, finansinės paramos iš perkamos bendrovės neprašo“, – tvirtino D. Vanhara.

Pasak jo, bendrovės, kurios turi perteklinių lėšų, šiuo metu turi galimybę pirkti savo akcijų, taip suteikdamos naudą visiems įmonės akcininkams, o ne tik jų daliai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *