ESO ir „Ignitis gamybos“ pasitraukimas iš biržos – smūgis Lietuvos kapitalo rinkai

Vilnius, 2019 m. lapkričio 12 d. NASDAQ Vilnius kotiruojamų bendrovių Energijos skirstymo operatorius (ESO) bei „Ignitis gamybos“ išbraukimas iš biržos sąrašų – dar vienas smūgis Lietuvos kapitalo rinkai, teigia Investuotojų asociacija.

Pirmadienį vakare paskelbta, kad „Ignitis grupė“ (buvusi „Lietuvos energija“) inicijuoja akcininkų susirinkimus ir siūlys nebeprekiauti ESO ir „Ignitis gamybos“ akcijomis biržoje. 2019 m. gruodžio 4 d. vyksiantis akcininkų susirinkimas bus tik formalumas, nes „Ignitis grupė“ valdo 94,79 proc. ESO ir 96,82 proc. „Ignitis gamybos” akcijų.

„Rudenį pakeistas pavadinimas simbolizuoja naujas „Ignitis grupės“ vertybes – pradedama nuo skaidrumo mažinimo, nes akivaizdu, kad iš biržos pasitraukusios bendrovės visuomenei ir investuotojams teiks gerokai mažiau informacijos nei tai darydavo iki šiol“, -sakė Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis

Pasak jo, „Ignitis grupė“ siekia pasipelnyti smulkiųjų akcininkų sąskaita – už ESO akcijas ketinama siūlyti 10 proc. mažiau, nei jos kainavo 2016 m., kai ESO akcijomis pradėta prekiauti po „Lesto“ ir „Lietuvos dujų“ susijungimo.

„Ar tai – pripažinimas, jog per šį laikotarpį nepavyko sukurti vertės, nes OMX Vilnius indeksas per tą patį laikotarpį pakilo 45 proc.? Taip pat žiūrint į smulkiesiems akcininkams siūlomą kainą, galima konstatuoti, kad „Lietuvos energijos“ garsiai skelbtas planas grupės vertę iki 2020 metų padidinti du kartus žlugo“, – sakė V. Plunksnis.

Per laikotarpį nuo ESO įsteigimo „Lietuvos energijai“ buvo perduoti pelningi nereguliuojami verslai, o trauktis iš biržos numatoma po laikino rezultatų pablogėjimo. Pasak V. Plunksnio , kitąmet ESO pelnas turėtų ženkliai augti, nes smarkiai didėja skirstymo tarifai.

Abejonių kelia ir ESO bei „Ignitis gamybos“ valdybų elgesys – patvirtinti didžiausio akcininko paraišką sušaukti susirinkimą buvo nuspręsta tą pačią dieną, nors įstatymas numato net 10 dienų terminą.

„Tai rodo, kad ESO bei „Ignitis gamybos“ valdybos dirba tik vienam akcininkui ir klusniai vykdo jo nurodymus, o jokie žingsniai padidinti akcijų kainą ir veikti smulkiųjų interesais nebuvo daromi“, – sakė V. Plunksnis.

  1. Liudas rašo:

    Tai Lietuvos respublika sugalvojo nuskriausti smulkius akcininkus .Tai kaip mes sukursim geroves valstybe .Niekas cia nesiderina -Laikas butu Kreiptis ir i prezidenta

  2. Virginija rašo:

    Va kada mus pardavė p Karbauskias ir Skvernelis, su socdemais ir..dar reikėtų paviešinti,kada bankai nupirko už 450 milijonų akcijų ir kokiu procentų jų pelnas,turėtų būti įvardinti fiziniai asmenys,nes lobsta iš sumokėtų už elektrą padidintos kainos,kurią pasirašėme sutartis,kurias ignitis mums pasirašant nuslėpė,nes nežinojome,dėl ko turime sutikti su pasirašyta aukštesne kaina

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *