Dažniausiai užduodami klausimai apie ESTT sprendimą „Snoro“ neužregistruotų akcijų bei obligacijų bylose

Kaip jau skelbėme, Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (ESTT) nusprendė, kad neužregistruotų „Snoro“ akcijų emisijos bei neišleistų „Snoro“ obligacijų pirkėjai turi teisę gauti draudimo išmokas. ESTT sprendimu, gyventojams, kurie mokėjo lėšas už neišleistas „Snoro“ akcijas bei obligacijas, gali būti taikoma tiek Europos Sąjungos (ES) direktyva dėl investicijų, tiek direktyva dėl indėlių apsaugos.

Tai reiškia, kad dėl prarastų lėšų besibylinėję gyventojai galės gauti iki 100 tūkst. eurų (pagal indėlių draudimo sistemą) arba iki 22 tūkst. eurų (kaip investuotojai) draudimo išmokas, priklausomai nuo to, kokius ieškinius yra pradėję.

Visą ESTT sprendimą galite rasti čia.

Pateikiame atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.

Ką turėčiau daryti, kad atgaučiau pinigus?

Į ESTT kreipėsi Lietuvos Aukščiausiasis teismas, kuris ir priims sprendimą dėl draudimo išmokos išmokėjimo, todėl nieko papildomai daryti nereikia. Apie teismo sprendimą ir tai, kad pradėtos mokėti išmokos, informuosime.

LAT posėdis vyks birželio 6 d.

Kam aktualus ESTT sprendimas?

Tik tiems, kurie buvo įsigiję neužregistruotų akcijų ir neįsigaliojusių obligacijų (t.y. „Snoro“ obligacijų, už kurias pinigai įmokėti 2011 m. lapkričio mėnesį). Tiems, kurių obligacijos jau buvo išleistos, sprendimas neaktualus. (reikia laukti naujienų iš kitų bylų, jeigu jose dalyvaujate).

Ar sprendimas bus taikomas ir tiems, kurie neteikė ieškinių?

Kol kas aišku tai, kad draudimo išmokas turėtų gauti tie, kas buvo pradėję ieškinius.

Dalyvauju dviejose bylose – dėl indėlių draudimo išmokos ir išmokos kaip investuotojui. Ką daryti?

ESTT nusprendė, kad pasirinkti, pagal kokią draudimo rūšį gauti išmoką, gali pats asmuo. Manome, kad tiems, kas neturėjo „Snore“ didelių indėlių, visais atvejais palankiau gauti išmoką kaip indėlininkui, nes ji siekia iki 100 tūkst. eurų. Tačiau tiems, kurie gavo išmoką už turėtą indėlį, palankiau investuotojų draudimas (išmokama suma iki 22 tūkst. eurų). Šiuo metu byla dėl draudimo išmokų kaip investuotojams sustabdyta, kol bus išnagrinėta „indėlininkų“ byla.

Kokie veiksmai atliekami neįsigaliojusių obligacijų savininkų atžvilgiu?

Tie asmenys, kurie turėjo neįsigaliojusių AB bankas SNORAS obligacijų ir kurie dalyvavo byloje, kurią praeitą penktadienį išnagrinėjo Lietuvos Aukščiausiasis Teismas – Jums daryti nereikia nieko, reikia laukti, kol VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ išmokės Jums draudimo pinigus. Tie asmenys, kurie turėjo neįsigaliojusių AB bankas SNORAS obligacijų, bet kurie dalyvauja kitose bylose – reikia laukti VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ pozicijos, ar jie mokės draudimo išmokas tiems, kurie kitose bylose dalyvauja iš karto, ar lauks teismų sprendimų. Tiems asmenims, kurie turėjo neįsigaliojusių AB bankas SNORAS obligacijų, bet iki šiol niekur nesikreipė – reikia laukti VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ pozicijos, ar jie mokės draudimo išmokas visies neįsigaliojusių obligacijų turėtojams, ar tik tiems, kurie bylinėjosi.

Kam galioja 2018.06.22 priimtas LAT sprendimas?

Praeitą penktadienį priimtas Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimas galioja tik tiems AB bankas SNORAS obligacijų turėtojams, kurie obligacijų įsigijo 2011 m. lapkritį. Bet kokiems kitiems AB bankas SNORAS obligacijų turėtojams praeitą penktadienį priimtas LAT sprendimas jokios įtakos neturės.

 

  1. Danutė rašo:

    Laba diena sutartį su banku pasirašiau 2011-10-13,kokiai kategorijai priklausau įsigalėjo obligacijos ar ne?

  2. Audra rašo:

    Ar bus visiems grąžintos obligacijos kurios nėra nei pinigų nei obligacijų.tik viena sutartis. Nes obligacijos dar buvo neįsigaliojusios .kur kreiptis dėl grąžinimo?

  3. Juozas rašo:

    Kodėl prasideda kažkokia lietuviška šarada. Juk ETT ir LAT neišskyrė jokių grupių, o teismų išlaidas kompensuoja. Ką daryti mums, kurie pateikė ieškinius pradžioje, o vėliau pasimetė situacijoje, o obligacijas pirko kiek anksčiau. gal pusmečiu.,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *