Kaip jau skelbėme, Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (ESTT) nusprendė, kad neužregistruotų „Snoro“ akcijų emisijos bei neišleistų „Snoro“ obligacijų pirkėjai turi teisę gauti draudimo išmokas. ESTT sprendimu, gyventojams, kurie mokėjo lėšas už neišleistas „Snoro“ akcijas bei obligacijas, gali būti taikoma tiek Europos Sąjungos (ES) direktyva dėl investicijų, tiek direktyva dėl indėlių apsaugos.
Tai reiškia, kad dėl prarastų lėšų besibylinėję gyventojai galės gauti iki 100 tūkst. eurų (pagal indėlių draudimo sistemą) arba iki 22 tūkst. eurų (kaip investuotojai) draudimo išmokas, priklausomai nuo to, kokius ieškinius yra pradėję.
Visą ESTT sprendimą galite rasti čia.
Pateikiame atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.
Ką turėčiau daryti, kad atgaučiau pinigus?
Į ESTT kreipėsi Lietuvos Aukščiausiasis teismas, kuris ir priims sprendimą dėl draudimo išmokos išmokėjimo, todėl nieko papildomai daryti nereikia. Apie teismo sprendimą ir tai, kad pradėtos mokėti išmokos, informuosime.
LAT posėdis vyks birželio 6 d.
Kam aktualus ESTT sprendimas?
Tik tiems, kurie buvo įsigiję neužregistruotų akcijų ir neįsigaliojusių obligacijų (t.y. „Snoro“ obligacijų, už kurias pinigai įmokėti 2011 m. lapkričio mėnesį). Tiems, kurių obligacijos jau buvo išleistos, sprendimas neaktualus. (reikia laukti naujienų iš kitų bylų, jeigu jose dalyvaujate).
Ar sprendimas bus taikomas ir tiems, kurie neteikė ieškinių?
Kol kas aišku tai, kad draudimo išmokas turėtų gauti tie, kas buvo pradėję ieškinius.
Dalyvauju dviejose bylose – dėl indėlių draudimo išmokos ir išmokos kaip investuotojui. Ką daryti?
ESTT nusprendė, kad pasirinkti, pagal kokią draudimo rūšį gauti išmoką, gali pats asmuo. Manome, kad tiems, kas neturėjo „Snore“ didelių indėlių, visais atvejais palankiau gauti išmoką kaip indėlininkui, nes ji siekia iki 100 tūkst. eurų. Tačiau tiems, kurie gavo išmoką už turėtą indėlį, palankiau investuotojų draudimas (išmokama suma iki 22 tūkst. eurų). Šiuo metu byla dėl draudimo išmokų kaip investuotojams sustabdyta, kol bus išnagrinėta „indėlininkų“ byla.
Ar sprendimas bus taikomas ir tiems, kurie neteikė ieškinių?
Kol kas aišku tai, kad draudimo išmokas turėtų gauti tie, kas buvo pradėję ieškinius.
Klausimas o analogija su sertifikatais (ne visi buvo padavę ieškinš) , juk pripažinus juos kompensuojamasi atgavo visi kas buvo įsigyje sertifikatus ?
„Snoro“ obligacijų pirkimo sutartį pasirašiau 2011m. spalio 18d. Ar man yra galimybė atgauti draudimo išmoką?
Labas
obligacijos pirktos 2011-06-09.Ar galima tiketis atgauti pinigus?
Laba diena,
Snoro obligacijas pirkau 2011-09-20. Kur ir kaip sužinoti ar obligacijos išleistos ,ar neišleistos,ar yra mano vertybinių popierių sqskaitoje.?
Ačiū.
Obligaciju sutartys pasirasytos 2011-05-27 ir 2011-06-30. Kada galeciau atgauti pinigus?
Ačiū!
Laba diena,
Kur reikėtų kreiptis ieškiniui pradėti dėl draudimo išmokų ?
Ačiū
Ar kartu su ismoka uz neisigaliojusias obligacijas bus grazintos ir jau sumoketos bylinejimosi islaidos. Dekoju uz atsakyma.
Laba diena,
„Snoro“ obligacijų pirkimo sutartys pasirašytos 2011-02-22 ir 2011-07-26. Kur reikėtų kreiptis dėl draudimo išmokų ? Ieškinys buvo pradėtas atstovaujant advokatų bendrijai „Vanhara ir partneriai“. Ankstesnis el. p. nebenaudojamas. Dabartinis el. p. nurodytas kitame laukelyje.
Dėkoju už atsakymą.
Laba diena,
„Snoro“ obligacijų pasirašymo sutartis pasirašyta 2011-10-26. Kolektyvinis Ieškinys buvo pradėtas atstovaujant advokatų bendrijai „Vanhara ir partneriai“. Žmona mirė. Ankstesnis el. p. nebenaudojamas. Dabartinis el. p. nurodytas kitame laukelyje. Ar kaip paveldėtojas turėčiau pateikti papildomus dokumentus? Kokius ir kam?
Dėkoju už atsakymą.
Laba diena. Kur turėčiau kreiptis dėl obligacijų ieškinio. Dėkoju.
Laba diena,
Mes esame įsigiję “Snoro” banko obligacijų (sutartis pasirašyta 2011-10-14), bet iki šiol neužginčiję šį sutartį.
Kur dabar reikėtų kreiptis ieškiniui pradėti ?
Ačiū
Laba diena,
Noriu paklausti. Indėlių sertifikatų turėtojams buvo priteistos procesinės 5 proc. metinės palūkanos už ne laiku išmokėtas draudimo išmokas.
Ar jos bus išmokamos ir neįsigaliojusių obligacijų pirkėjams? Ar dėl to ką nors reikia daryti? Ar kokiu nors būdu galima atgauti bylinėjimosi išlaidas?
Laba diena.
Kam ir kokius siųsti dokumentus ieškiniui dėl pinigų atgavimo?(neišleista akcijų emisija)
Laba diena, sutartį su „Snoru“ pasirašiau 2011 m. spalio 14 d. dėl obligacijų pirkimo. Kur galėčiau sužinoti ar mano obligacijos buvo išleistos ar ne? Kolektyvinis ieškinys buvo pradėtas atstovaujant Advokatės Redos Žabolienės kontoros METIDA advokatui Viliui Martišiui .
Pagarbiai
Laba diena mano obligaciju sutartis sudaryta 2011m rugsejo 19d.ar imanoma atgauti pinigus?Kur reiktu kreiptis del ieskinio?
Obligacijų pasirašymo sutartis Nr.FO20110720V990023 SUDARYTA [AB banko SNORAS Vilniaus fil.TS Nr.20] 2011-07-20. 2013.02.26 kreipiausi į banką, kur gavau informaciją apie Vilniaus apygardos teismo nutartimis patvirtintus kreditorių reikalavimus. Į Banką ėjau ne vieną kartą, tačiau jokių atsakymų negavau. Ten dirbo žmonės, kurie jokios informacijos neteikė. Šiuo metu turiu kažkokią viltį atgauti savo pinigus. Esu pensininkė ir man tie pinigai labai reikalingi. Tikiuosi, kad gausiu atsakymą į mano prašymą.
Sveiki, mano terminuotas indelis Snore baigesi 2011-11-04 ir nuejus i Snoro banka pratese, pasirasiau obligaciju sutarti, kuri turejo gruodzio 1 d. isigalioti, bet uzdare banka ir neisigaliojo emisija. Tai iki siol laukiu kaip atgaut savo pinigelius, sake, jog yra apdrausti indeliu draudimu. Niekur nesikreipiau, nes sirgau po viso sito bankroto buvo sokas. 6 metus leido brangiausius vaistus, dziaugiuosi , kad dar gyva. Labai noriu tiket, kad ismokes. Tai po birzelio 6 d. lauksime.
Laba diena, sutartį su „Snoru“ pasirašyta mano motinos Genovaitės Čilinskienės 2011 m. spalio 28 d. dėl obligacijų pirkimo. Kur galėčiau sužinoti ar obligacijos buvo išleistos ar ne? Kolektyvinis ieškinys buvo pradėtas atstovaujant Advokatės Redos Žabolienės kontoros METIDA advokatui Viliui Martišiui. Ar yra galimybė atgauti lėšas.