A. Pažemeckas tęsia manipuliacijas „Žemaitijos pieno“ akcijomis

Vilnius, spalio 4 d. Didžiausias „Žemaitijos pieno“ akcininkas Algirdas Pažemeckas tęsia manipuliacijas  – Švedijos investicijų bendrovei „East Capital“ už akciją sumokėjęs po 1,15 euro, bando apsimesti, kad mokėjo tik po 0,763 euro, o 1,321 mln. eurų skirtumas yra „premija už akcijų paketą“.

„Daugiausiai Rusijoje investuojantys „East Capital“ yra matę nemažai panašių schemų ir piktinęsi bandymais apvogti smulkiuosius akcininkus. Deja, deklaracijos apie kovą už vakarietiškus įmonių valdymo standartus liko tik kalbomis – „East Capital“ tapo Lietuvos kapitalo rinką griaunančio Žemaitijos „karaliuko“ sąjungininkais“, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis.

Pasak, jo „East Capital“ už akcijas gauta kaina „Žemaitijos pienas“ vertinamas 53,25 mln. eurų,  arba mažiau nei 4 metiniais pelnais, eliminavus grynuosius pinigus ir “Žemaitijos pieno” paskolų susijusiems asmenims nurašymus 2015 metais.

“Tikimės, kad Lietuvos bankas vertins ne sudarytų sandorių formą, o turinį ir neleis „Žemaitijos pienui” delistinguotis už akciją siūlant 0,763 euro, visą įmonę vertinant 35,3 mln. eurų, arba 2 metiniais pelnais. Taip pat įtariame, kad A. Pažemeckas ir kiti „Žemaitijos pieno“ vadovai manipuliavo bendrovės rezultatais specialiai juos blogindami nurašant iš A. Pažemecko įmonių gautinas sumas. Baudos galėtų būti skiriamos tiek už šiuos, tiek už kitus ilgą laiką besitęsusius įstatymų pažeidimus“, -sakė V. Plunksnis.

Švedijos investicijų valdytojas „East Capital“ yra didžiausias investuotojas į mažumos akcijų paketus Baltijos šalyse, tačiau pastaruoju metu nuosekliai mažino savo investicijas Lietuvoje.

A. Pažemeckas pranešė, kad pagal rugsėjo 23 dienos sutartį įsigijo 7,4 proc. „Žemaitijos pieno“ akcijų, už kurias sumokėjo 3,926 mln. eurų. Po šio sandorio A. Pažemeckas su susijusiais asmenimis padidino valdomą „Žemaitijos pieno“ akcijų paketą iki 74,2 proc.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *