A. Pažemeckas delsia supirkti „Žemaitijos pieno” akcijas

Vilnius, rugpjūčio 21 d. Didžiausias pieno perdirbimo įmonės „Žemaitijos pienas“ akcininkas Algirdas Pažemeckas toliau tęsia katės ir pelės žaidimą su 3 tūkst. „Žemaitijos pieno“ smulkiųjų akcininkų.

Nors A. Pažemecko ir su juo susijusių asmenų balsais rugpjūčio 26 dieną buvo priimtas sprendimas, kad „Žemaitijos pieno“ akcijomis nebebus prekiaujama biržoje, rugsėjo 21 dieną A. Pažemeckas pranešė, kad tuo pačiu klausimu inicijuos naują akcininkų susirinkimą ir dėl to dabar nebeteiks oficialaus siūlymo „Žemaitijos pieno“ akcijoms supirkti.

„Manome, kad tokiais veiksmais A. Pažemeckas netiesiogiai pripažįsta, kad ilgus metus pažeidinėjo įstatymą nepranešdamas apie įgytą „Žemaitijos pieno“ kontrolę. Sankcija už tokius pažeidimus – balsų netekimas, todėl akivaizdu, kad rugpjūčio 26 dienos akcininkų susirinkimas nebuvo teisėtas“, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis.

A. Pažemeckas praleido įstatyme numatytą 20 dienų terminą oficialaus siūlymo cirkuliarui pateikti. „Deja, bet baudos už tokį pažeidimą nenumatytos, bėgant laikui pareigos didinti akcijų supirkimo kainą taip pat nėra, todėl visa rinka yra tapusi A. Pažemecko veiksmų įkaitais“, – teigė V. Plunksnis.

Pasak jo, Investuotojų asociacija yra atkreipusi Lietuvos banko dėmesį, kad „Žemaitijos pieno“  ir jo vadovų veiksmai neužtikrina tinkamos investuotojų apsaugos bei ardo vertybinių popierių rinkos skaidrumą ir vientisumą.

„Paskolos A. Pažemecko įmonėms ir jų nurašymas taip padarant „Žemaitijos pienui“ beveik 4 mln. eurų nuostolių, pavėluoti pranešimai apie veiklos rezultatus, akcijų paketų įsigijimą, vadovų sandorius, bandymas išgąsdinti smulkiuosius akcininkus paskelbiant, kad akcijos bus perkamos tik iš tų, kurie jų turėjo rugpjūčio 26 dieną tarsi jau būtų prekiaujama de facto delistinguotomis akcijomis – tai tik paviršiuje glūdinčios problemos. Kiek jų iškiltų, inicijavus detalų „Žemaitijos pieno“ veiklos auditą?“, – klausė V. Plunksnis.

Smulkieji „Žemaitijos pieno“ akcininkai bei A. Pažemeckas nesutaria dėl „Žemaitijos pieno“ akcijų supirkimo kainos, įmonei traukiantis iš biržos. Manoma, kad A. Pažemeckas už akcijas bandys siūlyti kainą, artima šešių mėnesių akcijų kainai biržoje, visą įmonę vertinant 35,3 mln. eurų. Investuotojų asociacijos skaičiavimais, teisinga “Žemaitijos pieno” akcijų kaina yra keletą kartų didesnė. Finansinių skolų neturintis „Žemaitijos pienas“ birželio pabaigoje turėjo 15,1 mln. eurų grynųjų pinigų, įmonės nuosavas kapitalas sudarė 60,3 mln. eurų, arba po 1,3 euro akcijai.

Prie Investuotojų asociacijos suburtos grupės, siekiančios teisingos „Žemaitijos pieno“ akcijų supirkimo kainos, šiuo metu yra prisijungę daugiau kaip 40 asmenų, turinčių daugiau kaip 1 mln. vienetų „Žemaitijos pieno“ akcijų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *