A. Pažemeckas bando sukurti optinę apgaulę dėl „Žemaitijos pieno“ akcijų supirkimo kainos

Vilnius, rugsėjo 29 d. Didžiausias „Žemaitijos pieno“ akcininkas Algirdas Pažemeckas, siekiantis pigiai supirkti daugiau kaip 3 tūkst. smulkiųjų akcininkų valdomas akcijas, spalio 28 dieną rengia dar vieną akcininkų susirinkimą dėl pasitraukimo iš NASDAQ Vilnius biržos.

Rugpjūčio 26 dienos “Žemaitijos pieno“ akcininko A. Pažemecko bei su juo susijusių asmenų balsais priimtus sprendimus Investuotojų asociacija yra apskundusi teismui, nes A. Pažemeckas balsavo tinkamai nepranešęs apie daugiau kaip 50 proc. „Žemaitijos pieno“ akcijų paketo įgijimą, todėl neturėjo balsų.

„Ilgus metus įstatymus pažeidinėjęs A. Pažemeckas bando suktis iš padėties, tačiau susirinkimo darbovarkėje yra ir naujų klausimų – siūloma keisti „Žemaitijos pieno“ akcijų nominalią vertę iš 0,29 euro į 1 eurą. Kitais atvejais toks sprendimas būtų neutralus, tačiau dabar panašu, kad siekiama sukurti optinę apgaulę, kad supirkimo kaina yra didelė, nors įmonės vertė nesikeičia“, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis.

Pakeitus akcijų nominalią vertę, kiekvienas akcininkas turėtų 3,45 karto mažiau akcijų, todėl jų kaina išaugtų tiek pat kartų ir vizualiai būtų „patrauklesnė“.

„Vienvaldžiu įmonės savininku besijaučiantis A. Pažemeckas bando priversti smulkiuosius parduoti „Žemaitijos pieno“ akcijas vos už du metinius pelnus, todėl raginame smulkiuosius vienytis ir balsuoti „prieš“ tokius ketinimus“, – teigė V. Plunksnis.

Pasak jo, leidus „Žemaitijos pienui“ delistinguotis už itin mažą kainą, tai sukeltų nepasitikėjimą Lietuvos kapitalo rinka bei paskatintų grandininę reakciją – delistingavimąsi paminant smulkiųjų interesus, o kartu ir akcijų kainų kritimą.

„Todėl tikimės, kad Lietuvos bankas naudosis visomis įstatymų jam suteikiamomis teisėmis ir netvirtins akcijų kainos, kuri 3 tūkst. akcininkų turimą vertę perduoda A. Pažemeckui“, – sakė V. Plunksnis.

Akcininkų susirinkime taip pat ketinama A. Pažemecko sūnų Robertą atšaukti iš „Žemaitijos pieno“ stebėtojų tarybos.

„Taip bandoma taisyti abejotinus A. Pažemecko sprendimus, kuriais R. Pažemeckas vienu metu buvo ir generaliniu direktoriumi, ir stebėtojų tarybos nariu – tai draudžia Akcinių bendrovių įstatymas. Panašu, kad nuolatinis įstatymų pažeidinėjimas yra „Žemaitijos pieno“ vadovų kasdienybė“, – sakė V. Plunksnis.

A. Pamežeckas taip pat siūlo, kad darbuotojų skatinimui būtų galima už nominalią vertę parduoti „Žemaitijos pieno“ nuosavas akcijas.

„Normaliose bendrovėse tokios programos kuriamos, kad suderinti akcininkų ir dirbančiųjų interesus, tačiau „Žemaitijos pieno“ atveju galima laukti, kad keletą kartų pigesnių akcijų gaus tik A. Pažemecko nurodymus klusniai vykdantys parankiniai. Be to, iš dešimtmečių istorijos akivaizdu, kad A. Pažemeckas siekė pasididinti tik savo, o ne visų akcininkų vertę“, – teigė V. Plunksnis.

Prie Investuotojų asociacijos suburtos grupės, siekiančios teisingos „Žemaitijos pieno“ akcijų supirkimo kainos, šiuo metu yra prisijungę daugiau kaip 40 asmenų, turinčių daugiau kaip 1 mln. vienetų „Žemaitijos pieno“ akcijų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *